אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסוף השבוע: פיקוד העורף ישלח מסרונים אישיים בזמן אזעקה צילום: רויטרס

מלחמה בעזה

מסוף השבוע: פיקוד העורף ישלח מסרונים אישיים בזמן אזעקה

המסרונים יישלחו לבעלי מכשירים סלולריים תומכים השוהים באזור שבו מופעלת אזעקה בזמן אמת, אולם ייתכנו מקרים שבהם יישלחו הודעות באזורים שבהם היא לא הופעלה, עקב זליגה של אנטנות סלולריות

24.07.2014, 14:26 | כלכליסט

מסוף השבוע יפעיל פיקוד העורף מערכת מסרים אישיים, המשגרת מסרונים אוטומטיים לאנשים השוהים באזורים בהם מופעלת אזעקה. השירות ניתן ללא תשלום ואין צורך להירשם אליו, לבעלי מכשירים סלולריים התומכים בו.

קראו עוד בכלכליסט

חלק מהדגמים הקיימים בשוק אינם תומכים בטכנולוגיה - לדוגמה מכשירי iPhone s4 ומטה, חלק מדגמי Nokia ומספר דגמים של יצרנים נוספים. ניתן לבדוק אם המכשיר תומך בשירות במרכזי השירות של החברה.

תושבים באשקלון בזמן אזעקה במהלך מבצע צוק איתן, צילום: רויטרס תושבים באשקלון בזמן אזעקה במהלך מבצע צוק איתן | צילום: רויטרס תושבים באשקלון בזמן אזעקה במהלך מבצע צוק איתן, צילום: רויטרס

ההתרעה המשלימה בסלולר תגיע רק למי ששוהה באותו אזור בזמן האזעקה. ללא קשר למקום מגוריו או עבודתו. לדוגמה אם תושבת אשדוד נמצאת כעת בנהריה, היא לא תקבל התרעה על העיר אשדוד.

ייתכנו מקרים בהם יישלחו הודעות באזורים שבהם לא הופעלה האזעקה, זאת עקב זליגה של אנטנות סלולריות בין האזורים השונים.

ייתכנו מקרים שבהם נשמעה אזעקה אך לא התקבלה הודעת מסר אישי. מקרים אלה יכולים להתרחש מכמה סיבות:

1. המכשיר אינו תומך בשירות

2. המכשיר אינו מוגדר לשירות. במקרה שהוא מדגם התומך בשירות ייתכן ויש לבצע שינוי בהגדרות המכשיר. לצורך כך יש לפנות למפעיל הסלולרי.

3. זליגות – המכשיר מחובר לאנטנה סלולרית מחוץ לאזור בעוד המשתמש נמצא בתוך האזור המאוים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות