אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי EMC מתמוטטים: ירדו ב-16% ביחס לרבעון המקביל אשתקד צילום: בלומברג

רווחי EMC מתמוטטים: ירדו ב-16% ביחס לרבעון המקביל אשתקד

חברת האחסון דיווחה אמש על תוצאות מעורבות לרבעון השני עם רווח של 589 מיליון דולר. חברות הבת VMware ו-Pivotal הציגו תוצאות טובות עם עליות של 17% ו-29% בהכנסות בהתאמה

24.07.2014, 14:31 | רפאל קאהאן

ענקית האחסון EMC דיווחה אתמול (ד') על ירידה של כ-16% ברווחים ביחס לרבעון המקביל אשתקד. על פי דו"ח הרבעון השני, רווחיה של EMC עמדו על כ-589 מיליון דולר, זאת לעומת רווח של כ-701 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

אולם EMC הצליחה להכות את תחזיות האנליסטים, שניבאו לה הכנסות של 5.84 מיליארד דולר עם רווח של 43 סנט למניה. הכנסות החברה עמדו על כ-5.9 מיליארד דולר, עלייה של 5% ביחס לשנה שעברה.

מנכ"ל EMC ג מנכ"ל EMC ג'ו טוצ'י | צילום: בלומברג מנכ"ל EMC ג

בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי הסיבה לירידה ברווחיות נעוצה בגידול מסיבי של כ-12% בהוצאות התפעול של החברה. חטיבת האבטחה RSA הציגה גידול של 6% כאשר מחלקות האנליטיקה ו-Archer הציגו גידול של 20% כל אחת.

תחרות קשה מצד שחקניות חדשות

EMC הגדילה את התכנית לקנייה חוזרת של מניות ב-2014, שעלתה מ-2 מיליארד דולר ל-3 מיליארד דולר. הצמיחה הגדולה ביותר הגיעה מחברות הבת שלה Pivotal המתמחה בתחום הענן עם גדילה של 29% בהכנסות ו-VMware בתחום הוירטואליזציה עם גדילה של 17%.  

שוק האחסון המצטמצם יצר קשיים לעסקיה של EMC. החברה צריכה להתמודד עם תחרות קשה מצד אמזון, גוגל וחברות קטנות יותר כגון בוקס וסנדיסק שרכשה לאחרונה את Fusion IO בעבור יותר ממיליארד דולר.

ג'ו טוצ'י, מנכ"ל EMC אף אמר כי "לקוחותינו והתעשייה נמצאים בעיצומו של מהלך שינוי מסיבי מואץ". בנוסף משקיעים החלו לפעול על מנת לנסות ולנתק את EMC מחברות הבת שלה, מה שעלול ליצור בעיה עבור טוצ'י ולצמצם את יכולתה של EMC לשפר את ביצועיה בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות