אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קארמה היא פיה טובה צילום: דור מלכה

קארמה היא פיה טובה

אמרה סטאדומייר, כוכב ה-NBA ואחד מהבעלים של הפועל ירושלים, גילה מה קורה כשמצייצים מחוסר הבנה מוחלט ומניסיון ציני להרוויח מ"היהדות" שלו

24.07.2014, 15:31 | בקי גריפין

באנגלית אומרים "Karma is a bitch", (קארמה, היא כלבה) אבל לפעמיים קארמה היא פשוט פיה טובה. במקרה של אמארה סטודמאייר, זה ש"התפלל" רק למען פלסטין, הקארמה בהחלט התגלתה ככיפת ברזל נגד צביעות.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון, הייתה אמורה להתחיל קייטנת הכדורסל של השחקן, שטוען שיש לו קשר ליהדות. את הקייטנה בחר לקיים בישראל בלי הקשר היהודי שלו, עליו נרחיב בהמשך. בכל מקרה, המצב הביטחוני הכריח אותו אותו לבטל את הקייטנה היוקרתית שלו. המארגנים הישראלים דיווחו על 130 ילדים ונוער שהיו רשומים כבר לקייטנה. הנזק לכיסו של סטאדומייר מגיע ל-60 אלף דולר לפחות, לא כולל כולל הוצאות אחרות כגון יח׳צ, ציוד, טיסות ועוד.

לא ברור כמה כסף בדיוק סטאדומייר עצמו הפסיד אבל אחד מהבעלים של הפועל ירושלים, שמצא לנכון לתמוך בתושבי "עזה הכבושה", למד בדרך הקשה שיש צד שני למאבק הזה - הצד הישראלי.

אמרה סטאדומייר. קארמה שיחקה אותה, צילום: MCT אמרה סטאדומייר. קארמה שיחקה אותה | צילום: MCT אמרה סטאדומייר. קארמה שיחקה אותה, צילום: MCT

מאז שהתעמתתי איתו לגבי החד-צדדיות שלו (והוא איים עליי), גיליתי שסטאדומייר חסר מושג בכל הקשור לעימות הישראלי-הפלשתיני - מה שלא מונע ממנו לצייץ עליו. ב-2013 הוא צייץ שהמאבק הפלשתיני מזכיר את "מאבק השחורים בארה"ב בעד זכויותיהם בשנות ה-60'". כלומר מבחינתו החמאס שווה מרטין לות'ר קינג. לא פחות. כמו כן, ציין שהיהודים הם "לבנים" בעוד שהפלסטינים הם "השחורים".

אז הוא החליט להתנצל על ההשוואה, אבל כשהביע תמיכה חד צדדית בפלסטינים כאשר ישראל חוטפת למעלה ממאה רקטות ביום, הוא לא מצא לנכון להתנצל.

אגב, מה עם היהדות המפורסמת שהוא מתגאה בה כל כך?

ובכן, סוכנו היהודי הפי וולטרס טען ש"לקרוא לו יהודי זה הגזמה". סטאדומייר עצמו טען שהוא יהודי בגלל ש"אנשים שחורים הם אנשי התנ"ך". לפי יפה בהט גבריאל, דוברת "העבריים מדימונה", אמו של סטאדומייר קשורה אליהם דרך נישואים. כלומר, סטאדומייר לא ממש יהודי אבל הוא מצא לעצמו "שטיק" נחמד. גימיק ותו לא. גימיק שדרכו הוא מקווה להרוויח מקשרים עם הקהילה היהודית והישראלית - כולל דרך קייטנות שתכנן "לנהל" בישראל.

אגב, אותו סוכן פנה אליי וטען ש"צריך לרדת מהגב של אמרה" כי לשחקן "אין מושג מה ההבדל בין ישראל ופלסטין". אגב, בקשר לפנייתו אליי - פנייתו הביריונית "להוציא את השם שלו מהפה שלי" - עשרות כלי תקשורת בארה"ב דיווחו על זה, מבאזפיד ועד הדיילי ביסט. מבחינה תדמיתית הוא קיבל יח"צ שלילי בארה"ב. הוא גם הפסיד די הרבה כסף מהקייטנה היקרה שתכנן לילדים יהודים, אותם ילדים שהוא עצמו רואה כלבנים שפוגעים בזכויות האזרח של הפלסטינים.

קארמה שיחקה אותה. 

ניתן לעקוב אחרי בקי גריפין בטוויטר @dorothyofisrael

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות