אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המערכה שלנו ושל יוסי בניון על עזה צילום: עידו לביא

פרשנות

המערכה שלנו ושל יוסי בניון על עזה

ג'ואי בארטון, קשר ק.פ.ר, האשים היום את ישראל ב"טיהור אתני". הוא טען, בסדרת ציוצים בטוויטר, ש"ישראל רוצחת ילדים חפים מפשע". יוסי בניון הגיב בנחישות. איך כל אחד מאיתנו יכול "להילחם" כמו יוסי בקרב על התודעה. טור דעה

25.07.2014, 18:10 | אוריאל דסקל

ג'ואי בארטון, קשר ק.פ.ר, האשים היום את ישראל ב"טיהור אתני". הוא טען, בסדרת ציוצים בטוויטר, ש"ישראל רוצחת ילדים חפים מפשע". יוסי בניון השתמש בטוויטר שלו כדי לענות בחריפות. "יש דברים שלא משתנים חבר, היית טיפש ותישאר טיפש כל החיים שלך.. מביך".

קראו עוד בכלכליסט

כל מי שעוקב אחרי בארטון, שמציג את עצמו בתור אינטקטואל שקורא את ניטשה ומצטט את מוריסי, יודע שלא תמיד כך הם פני הדברים. כדורגלן עם פוזה מכאן עד הודעה חדשה. כדורגלן שכינה את תיאגו סילבה "ליידי בוי" וטען שניימאר הוא לא שחקן. כדורגלן שדיבר אנגלית במבטא צרפתי בזמן ששיחק במארסיי כדי שיבינו אותו יותר טוב.

בארטון הוא אולי לא חכם גדול אבל יש הרבה מאוד אידיוטים שלא יודעים מה קורה כאן ומה זה המאבק בין חמאס לישראל - שבכלל לא קשור לכיבוש או ללאומיות. זה קרב בין מדינה חפצת חיים לארגון טרור מושחת וקיצוני.

ג ג'ואי בארטון מצייץ - יוסי בניון מגיב בטוויטר ג

זה מרגיז בטירוף שמאשימים את ישראל בפשעים נגד האנושות ובטיהור אתני - ומצמידים תמונות זוועה מעזה על האשמות האלה. בתור אחד שנמצא בטוויטר באנגלית ומנסה לנהל דיונים על הנושא - זה כמעט בלתי אפשרי להישאר רגועים בפני הטיפשות של חלק מהאנשים מהמערב שפשוט לא מבינים מה קורה כאן.

אני תומך בהחלטה של יוסי בניון להגיב בצורה שהגיב לבארטון. אני משער לעצמי שיש לזה גם רקע כלשהו בגלל עבר משותף של השניים בק.פ.ר. עם זאת, בגלל אנשים כמו בארטון, אני חושב שזה מאוד חשוב להדגיש שאסור לישראלים לדרוש "טיהור אתני", "השטחת עזה", "מוות לערבים" ודברים כאלו, שלא מעט עושים בטוויטר ובפייסבוק.

החיילים בעזה מתייחסים למלחמה הזאת במקצועיות. ואנחנו, במלחמת התודעה, גם כן צריכים להתייחס למלחמה בעזה - במסגרתה גם אזרחים נהרגים ונפגעים (משני הצדדים) כמלחמה של מדינה שהיא חלק מהקהילה הבינלאומית נגד בין ארגון טרור רצחני. לכן אנחנו צריכים להילחם בהסברה של החמאס מבלי לאבד את צלם האנוש. בלי השנאה והטמטום.

"חייל אמיתי לא נלחם מפני שהוא שונא את מה שלפניו - הוא נלחם כי הוא אוהב את מה שיש מאחוריו. אל תניח לשנאה להרוס את הזהות שלך" כתב ג.ק. צ'סטרסטון, סופר אנגלי.

בעידן טוויטר ופייסבוק חשוב מאוד לזכור את המשפט הזה. אנחנו צריכים להגיב בטוויטר ופייסבוק לא בגלל שאנחנו שונאים את מי שמצייץ נגדנו, אלא בגלל שאנחנו אוהבים את מי שאנחנו מגנים עליהם.

תהיו "מקצועיים" גם במלחמת התודעה. זה הכוח שלנו. זה ההבדל בינינו לבינם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
שאנחנו נילחם כמו יוסי בניון?
הוא הגיב באנגלית עילגת לגמרי, ותגובה כמו ״טפש״ stupid , לא עוזרת לישראל ולא מסבירה למה אנחנו צודקים. אולי בכנסת אפשר לקלל ולנבל את הפה, אבל בעולם רצוי להסביר לתומך בפלסטינאים למה הוא טועה במקום לקרוא לו טפש. מעניין שבניון אחרי הרבה שנים באנגליה אפילו לא שולט באנגלית בסיסית.
רועי  |  26.07.14
לכל התגובות