אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודשו הטיסות מטורקיה; לופטהנזה מחדשת את הטיסות ממחר צילום: cc by Quentin Douchet

מלחמה בעזה

חודשו הטיסות מטורקיה; לופטהנזה מחדשת את הטיסות ממחר

חברות התעופה הטורקיות חידשו בשעות האחרונות את הנחיתות בישראל. שני מטוסים הגיעו והמריאו חזרה. שר התחבורה ידרוש מהחברות הטורקיות לשאת בעלות החזרת הישראלים דרך אתונה

26.07.2014, 18:53 | ליאור גוטמן

רשות שדות התעופה מעדכנת הערב כי החברות הטורקיות חידשו בשעות האחרונות את הנחיתות בישראל. שני מטוסים הגיעו כבר לנתב"ג והמריאו בחזרה. שר התחבורה ישראל כץ ידרוש מחברות התעופה הטורקיות לשאת בעלות הבאת הישראלים לנתב"ג שנאמדת ב-5 עד 10 מיליון שקל.

רשות שדות התעופה (רש"ת) קיבלה הבוקר (שבת) בקשה מטעם חברת טורקיש איירליינס לאשר לה שתי נחיתות בישראל. זאת לאחר שרשות התעופה הטורקית הודיעה היום על הפסקת האיסור שהטילה ביום שלישי על טיסות לישראל לאחר שנמסר מטעמה כי "לקחנו בחשבון את הפסקת האש הנוכחית".

חברת אל על דיווחה הבוקר על סיום המבצע האווירי להחזרת הנוסעים הישראלים שנתקעו בחו"ל בזמן שחברות התעופה הזרות סירבו לנחות בישראל במהלך מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. מדובר בנוסעים שהיו אמורים לחזור לישראל באמצעות חברות התעופה הטורקיות, אולם אלו כאמור לא הגיעו לישראל.

 

מנתוני אל על עולה שבין שישי לשבת נחתו בישראל חמש טיסות שהגיעו כולן מאתונה שביוון ועליהן כאלף נוסעים. מאז שישי בבוקר הפעילה אל עד 11 טיסות, מהן 9 טיסות שנשכרו במיוחד והוגדרו כ"טיסות חילוץ" ועוד שתי טיסות קו סדירות על גבי מטוסים שהוחלפו למטוסים בעלי קיבולת גבוהה יותר. 

לפי אל על סך הנוסעים שהגיעו לישראל בכל הטיסות של אל על הוא כ-2,000 איש, כאשר הטיסה האחרונה נחתה ב-04:00 ועליה 168 נוסעים. טיסה נוספת של ארקיע שהיתה אמורה לנחות בישראל בוטלה בשל תקלה טכנית, והנוסעים הועברו למטוס קטן יותר. יצוין שחברת אל על הפעילה במהלך השבת את חברת הבת סאן דור, שמפעילה "קוד שרינג" (שימוש משותף) עם ארקיע וישראייר.

אתמול הודיעה חברת לופטהנזה על חזרה לפעילות בישראל יחד עם חברות התעופה סוויס, אוסטריאן איירליינס, בריסל איירליינס וג'רמן ווינגס. אל אלו הצטרפה גם חברת אייר פראנס. הטיסות לנתב"ג אמורות להתחדש מחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
אני לא מבין את את כל ההתלהמות הזאת מסביב לטורקיש
אני לא מבין את את כל ההתלהמות הזאת מסביב לטורקיש. הם הפסיקו לטוס ביחד עם כולם וחזרו ביחד עם רוב חברות אירופיות. אף ישראלי לא נזרק לרחוב אלה אוחסן במלון. עם תעזבו רגע את הדיברים האומלילים של ראש ממשלת טורקיה בצד אין שום הבדל בין התנהגות של טורקיש ואייר פרנס. בפריס היו מהומות של מוסלמים ואני לא ראיתי את שר כץ "מחלץ" ישראילים משם. למה? כי שם היתה אפשרות לאל-על "לחלץ" כמה מאות אירו מהפ קודם? אני חושב ששר כץ ניסה לקבל קצת קרדיט כי ששכחו אותו במחלמה. בנוסף לזה הדברים שחלק מאנשים כותבים כאן ומאחלים אחד לשני ממש לא במקום. רוב האנשים שהיו באיסטמבול היו שם רק במעבר בשדה תעופה ולא בנופש. חברת טורקיש מציאה שירות מעולה במחיר מצוין אז אנשים טסים איתם. אל-על מאוד יקרים ושירות לא משהו. וגם אלה שכן היו בנופש אני בטוח שהרבה אנשים היו נוסעים לאילת עם המחיר והשירות היה דומה. לחלק מהמגיבים כאן אני מציאה לספור עד 10 ולנשום עמוק לפני שהם כותבים תגובות
משה , ירושלים  |  27.07.14
לכל התגובות