אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנופת הגיוסים של אלטשולר בגמל לא נעצרת צילום: עמית שעל

תנופת הגיוסים של אלטשולר בגמל לא נעצרת

הקופות של אלטשולר שחם גייסו כמעט 2 מיליארד שקל במחצית הראשונה של 2014. בצד הפודים: חברת הביטוח מגדל, שהעבירה למתחרים 393 מיליון שקל, ובתי ההשקעות אקסלנס, כלל ופסגות

28.07.2014, 09:04 | רחלי בינדמן

הסיכום החצי שנתי של הגיוסים והפדיונות בתעשיית הגמל מציב את הקופות של אלטשולר שחם שוב בראש טבלת המגייסים ואילו את קופות הגמל של מגדל בראש הפודים בשל יציאת הכספים הגבוהה ביותר למתחרים (ביחס להיקף הנכסים המנוהל). מתחילת השנה יצאו ממגדל למתחרים 393 מיליון שקל, הסכום הגבוה ביותר בתעשייה, אף שמדובר בחברה השמינית בגודלה בענף הגמל.

קראו עוד בכלכליסט

גם הקופות של אקסלנס, שעשוי להחליף בעלים לאחר שמשפחת קושנר חתמה על הסכם לרכישת השליטה בהפניקס, המחזיקה באקסלנס, ממשיכות להזרים כספים לטובת המתחרים: בית ההשקעות רשם אובדן של 360 מיליון שקל מינואר ושל 73 מיליון שקל ביוני. פסגות, שמחזיק בחברת הגמל הגדולה בישראל, איבד לטובת המתחרים 295 מיליון שקל מינואר, 69 מיליון שקל מהם ביוני.

מיטב דש, בית ההשקעות המחזיק בתיק קופות הגמל השני בגודלו בישראל, שהצליח לעצור את זרימת הכספים לקופות הגמל המתחרות (65 מיליון שקל מתחילת השנה), חזר להציג מגמה השלילית. באפריל ומאי האחרונים נרשמו העברות נטו חיוביות לתוך קופות הבית (כ־24 מיליון שקל בכל חודש) לאחר חודשים של העברות שליליות שהגיעו בשיאן למאות מיליוני שקלים בחודש. מי שהוביל את המהלך הוא רונן טוב, יו"ר חברת הגמל, שחידש את הקשר עם מערך ההפצה של בית ההשקעות, חיזק את מערך השיווק ושיפר את מערך השימור. ואולם, מיד עם התפטרותו של מנכ"ל הגמל של מיטב דש איציק אסטרייכר נרשמו ביוני שוב העברות שליליות, אם כי בהיקף מצומצם של כ־31 מיליון שקל. במיטב דש תולים את הסיבה לגיוס השלילי בהקדמת העברות הכספים למתחרים, שהיו אמורות להיערך רק בחודש הבא, על רקע שינוי המתפעל של קופות הגמל (מעבר מבנק הפועלים לבנק מזרחי טפחות), ובחודש הבא צפויים לחזור לגיוס חיובי.

מי שממשיך לקלוט את כספי העמיתים שבוחרים לעזוב גופים כמו מגדל, אקסלנס, כלל ופסגות הם בתי ההשקעות ילין לפידות ואלטשולר שחם, שהוא גם שיאן הגיוסים בשלוש השנים האחרונות. אלטשולר ממשיך את המומנטום בגיוסים של כמעט 2 מיליארד שקל ממתחרים מתחילת השנה, 319 מיליון שקל מהם ביוני, בין היתר לנוכח המשך בולטות של חברת הגמל בתשואות. גם ילין לפידות ממשיך במגמת הגיוסים מהמתחרים ומגייס 104 מיליון שקל ביוני ו־863 מיליון שקל מתחילת השנה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות