אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית דיסקונט מתחילה לצמצם: תבוטל חטיבת התפעול צילום: רון קדמי

מנכ"לית דיסקונט מתחילה לצמצם: תבוטל חטיבת התפעול

ראש מערך משאבי אנוש, יוסי פרץ, הודיע על פרישתו מהבנק ומצבת הנהלת הבנק תצטמם בהתאם ל-11

28.07.2014, 09:38 | תומר ורון

בנק דיסקונט הודיע הבוקר (ב') כי יצמצם את מספר החטיבות בבנק ויבטל את חטיבת התפעול שפעילותיה תפוצל לשתי חטיבות שונות. בהתאם, גם מספר חברי הנהלת הבנק יצומצם.

קראו עוד בכלכליסט

לילך אשר טופילסיקי, מנכ"לית דיסקונט, שנכנסה לתפקידה בפברואר אחרון, עובדת יחד עם מנהלי הבנקים על תוכנית התייעלות בכדי לטפל במבנה ההוצאות הבעייתי והגבוה של הבנק. בעוד כחודש אמורה טופילסקי לפרסם תוכנית אסטרטגית ונראה כי השינוי הנוכחי מהווה את הסנונית הראשונה.

חטיבת התפעול היא החטיבה שאחראית על הנכסים של הבנק – נכסים נדל"ניים והן על אגף "הבק אופיס" ששם מתנהלות פעולות בנקאיות שהוציאו מהסניפים הקדמיים. במסגרת המהלך, אגף הנכסים יאוחד עם מערך משאבי אנוש לחטיבה אחת - חטיבת משאבים – ובראשה תעמוד הסמנכ"לית, יפית גריאני שמונתה בחודש מרץ האחרון לראש חטיבת הלוגיסטיקה. למעשה, הגדרות התקפיד של גריאני משתנות והיא עתה אחראית הן המשאב האנושי והן על המשאב הנדל"ני של הבנק. בכך הופכת גריאני לבעלת תפקיד מרכזי בתוכנית ההתייעלות של דיסקונט שתכלול הן טיפול בשכר העובדים והם צמצום שטחי סניפים.

לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: רון קדמי

פעילות ה'בק אופיס' תאוחד עם חטיבת הטכנולוגיות לחטיבה אחת שתשנה את שמה בהתאם - חטיבת הטכנולוגיות והתפעול, ובראשה יעמוד חבר ההנהלה, הסמנכ"ל לוי הלוי. הלוי, כמו גראיני, הוא מינוי של טופיליסקי ועם יישום תוכנית זו, שניהם למעשה, מקבלים מטופילסקי יותר סמכויות ומרכזיות.

יוסי פרץ, שמכהן כיום כראש מערך משאבי אנוש, הודיע על פרישתו מהבנק לאחר 3 שנות כהונה בתפקיד וזאת מסיבות אישיות. מצבת הנהלת הבנק תצטמם בהתאם ותרד ל-11. השינויים ייכנסו לתוקף כבר בשבוע הבא.

כאמור, תוכנית זו מהווה את הצעד הראשוני בתוכנית ההתייעלות של הבנק אך גם בדיסקונט יודעים שמדובר בטיפה בים ושהנושא החשוב ביותר יהיה תוספות השכר האוטומטיות של העובדים שמשפיעות באופן משמעותי על מבנה ההוצאות של הבנק. נקודה זו תהיה האתגר העיקרי של טופילסקי בניסיון לקדם את דיסקונט שמחזיק ביחסי היעילות הגרועים ביותר במערכת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עובדי בנק דיסקונט
תגובה לדברי "מישהו". חבר או חברה יקרים! לומר בפזיזות לפטר את כל העובדים הארעיים והחיצוניים זו מילה פשיסטית אנוכית. שה שהקביעות שלכם בבנק מקשה מאד על יכולת הפיטורים שלכם לא אומר שאתם טובים מהם. יבא יום וגם אתם תעמדו באותה סיטואציה. מה תאמרו אז. במקום לפלג את העובדים בבנק היה עדיף לכם לקרבם אליכם על מנת שיהוו לכם בסיס כח כנגד ההנהלה בימים קשים.
מושיק , רמת גן  |  31.07.14