אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון של כצמן: הצעת רכש או מיזוג דורי בניה עם קבוצת דורי צילום: רוברט קילמן

הפתרון של כצמן: הצעת רכש או מיזוג דורי בניה עם קבוצת דורי

קבוצת דורי דיווחה על כוונתה למזג את הפעילות עם החברה הבת דורי בניה, זאת בעקבות פניית רשות לני"ע להנהלת החברה. דורי בניה דיווחה אתמול על מחיקה של כ-300 מיליון שקל

28.07.2014, 15:37 | אורן פרוינד

רשות לני"ע פנתה הבוקר (ב') להנהלת דורי בניהוביקשה ממנה הבהרות לגבי המצב התזרימי של החברה. על רקע דרישה זו הופסק המסחר בני"ע הערך של החברה עד לגיבוש ההבנות עם הרשות לני"ע כך נודע ל"כלכליסט". לאחר דרישת הרשות הודיעה החברה לבורסה כי היא בוחנת מספר אפשרויות לחיזוק ההון של החברה בין היתר חידוש הצעת רכש למניות ואגרות החוב של דורי בניה, מהלך שצפוי היה לקרות בלאו הכי, לאור דרישות הוועדה להגברת התחרות במשק (וועדת הריכוזיות).

קראו עוד בכלכליסט

הרשות רוצה הבהרות לגבי ההזרמות שביצעו אתמול בעלי השליטה חיים כצמן ודורי סגל באמצעות גזית גלוב בהיקף של 325 מיליון שקל לחיזוק ההון שהחברה. 125 מיליון שקל הוזרמו למטה לחברת דורי בנייה ו-200 מיליון שקל הוזרמו למעלה לקבוצת דורי. הרשות מעוניינת לדעת כיצד ואם בכלל יגיע הכסף למטה לדורי בנייה.

 

מימין: דורי סגל סגן היו"ר וחיים כצמן יו"ר גזית גלוב מימין: דורי סגל סגן היו"ר וחיים כצמן יו"ר גזית גלוב מימין: דורי סגל סגן היו"ר וחיים כצמן יו"ר גזית גלוב

 

חברת איילים קרנות נאמנות מאיימת על חברת דורי בניה בדרישה לפירעון מיידי. מנכ"ל קרנות הנאמנות קובי שגב פנה אתמול לנאמן האג"ח של דורי בנייה בבקשה לכנס אסיפת אג"ח דחופה בכדי לדון באפשרויות החזר החוב לאור ההתרחשויות האחרונות בחברה.  

בקשה רשמית להעמדת החוב לפירעון מיידי טרם הוגשה וכרגע נראה כי מחזיקי האג"ח מנסים להראות שרירים על מנת להבטיח את החזר החוב. איילים מחזיקה אג"ח של דורי בניה בהיקף נמוך של מיליוני שקלים בודדים.

בתוך כך הודיעה הבוקר דורי בניה לבורסה בת"א כי תדווח על אירוע מהותי בקרוב. על רקע ההודעה השהתה הנהלת הבורסה את המסחר בני"ע של החברה עד לפרסום ההודעה. לא ברור עדיין עם ההודעה של החברה נוגעת לדרישות המחזיקים או שמא מדובר בהתפתחויות נוספות באומדן הטעיות.

אתמול הודיעה דורי בנייה, הנשלטת בעקיפין על ידי ענקי הנדל"ן הישראליים דורי סגל וחיים כצמן (באמצעות חברת גזית גלוב) על סטייה מהותית באומדני העלויות וההכנסות הצפויות של הפרויקטים שלה, שעשויה לגרום להפסד של לא פחות מ-350-250 מיליון שקל לבעלי המניות בדוחות הכספיים הקרובים. תגובת השוק לא איחרה לבוא וכבר עם פתיחת המסחר אתמול בת"א קרסה המנייה של דורי בנייה ב-45% במחזור מסחר של 1.8 מיליון שקל והבוקר היא ממשיכה עם ירידות של 5% נוספים.

קרנות הנאמנות, פנסיה וגמל חשופות למניית דורי בנייה בהיקף של 28 מיליון שקל כאשר מרבית מנהלי ההשקעות בחרו אתמול לממש אחזקותיהם במניה. הגופים שחשופים בעיקר למניה הם הראל, מיטב דש ומנורה. על מנת להרגיע את המשקיעים ובמטרה למנוע הון עצמי שלילי בדוחות הקרובים של החברה, הודיעה אתמול גזית גלוב על הזרמת הון של 325 מיליון שקל לדורי בנייה ולדורי קבוצה (חברת האם של דורי בנייה). כ-200 מיליון שקל הוזרמו לדורי קבוצה ו-125 מיליון שקל הוזרמו לדורי בנייה באמצעות המרת הלוואות בעלים של 125 מיליון שקל.

למרות ההזרמה, נראה כי המשקיעים עדיין מוטרדים מיכולת החזר החובות של החברה. עדות לכך ניתן לראות באגרות החוב של החברה שרשמו אתמול ירידת שערים של 6.8% והתשואה עליהן עלתה לשיעור של 6.6%. .דורי אף דיווחה שהחברה בוחנת אפשרויות לחיזוק ולהרחבה של ההון העצמי, באם ההפסד של דורי יסתכם בהפסד משמעותי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות