אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק: המסחר ננעל ביציבות; סרגון ירדה ב-6.2% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

ניו יורק: המסחר ננעל ביציבות; סרגון ירדה ב-6.2%

למרות האכזבה מנתוני המאקרו, המשקיעים שאבו עידוד מעסקאות ענק של מיזוג חברות

28.07.2014, 23:03 | ערן סוקול
דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, נאסד"ק ירד ב-0.1% ו-S&P 500 ננעל סמוך לנקודת הפתיחה. מדד Russel 2000 ירד ב-0.5%.

22:20 - הנפט איבד 0.4% מערכו וננעל על 101.7 דולר לחבית. מתחילת החודש מדובר בירידה של 3.5% במחיר הנפט.

21:00 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל היום מחיר הזהב ללא שינוי במחיר של 1303.3 דולר לאונקיה.

20:30 - לדברי ג'ון הוסמן (Hussman) כלכלן ומנהל קרנות השקעה, שוקי המניות בארה"ב משקפים רמת מחירים בועתית. "ההבדל העיקרי בין בועת המניות של שנת 2000 לבועה הנוכחית, היא שהבועה הקודמת היתה ממוקדת בסקטור הטכנולוגיה, לעומת הבועה הנוכחית מפוזרת על פני כלל הסקטורים בצורה כזאת שמביאה את רמת המחירים הכללית לרמה מסוכנת יותר מאשר בשנת 2000" אמר הוסמן.

19:30 - בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת. פוטסי בלונדון ננעל ביציבות, דאקס הגרמי נחלש ב-0.5%, קאק בפריז עלה ב-0.5% והבורסה במילנו איבדה 0.6%. 

19:00 - עסקת מיזוג נוספת. ספקית המידע לשוק הנדל"ן Zillow המסומנת (Z) תרכוש את המתחרה Trulia המסומנת (TRLA) תמורת מניות בשווי 3.5 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר בשנה הבאה, מניות Trulia מזנקות ב-12%.

18:00 - מניית רשת חנויות הדיסקאונט Family Dollar Stores המסומנת (FDO) מזנקת ב-22%. זאת לאחר שהוכרז על מיזוג עם המתחרה Dollar Tree המסומנת (DLTR) אף היא קופצת ב-4.3%. בפועל, Dollar Tree רוכשת את Family Dollar תמורת 8.5 מיליארד דולר - פרמיה של 22% על מחיר הבסיס של המניה היום.

17:00 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: ירידה של 1.1% נרשמה במספר הבתים בהליך מכירה בחודש יוני. צפי האנליסטים היה לירידה של 0.2%, לעומת עלייה של 6.1% בחודש הקודם.

16:45 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: מדד מנהלי הרכש של המגזר הלא יצרני לחודש יולי עמד על 61 נקודת. צפי האנליסטים היה לקריאה של 62.3 נקודות במדד, לעומת קריאה של 61 נקודות בחודש הקודם.

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח ביציבות, דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי.

סרגון(CRNT) צוללת ב-11%. חברת ציוד התקשורת הישראלית, דיווחה על תוצאות הרבעון השני של 2014 והחמיצה את תחזיות השוק בשורה התחתונה. במקביל, החליטה החברה לצאת להנפקה כדי לשפר את הפרופיל הפיננסי של החברה על רקע ההצטמקות בקופת המזומנים והחשש כי אם היא לא תצליח לבצע גיוס היא תצטרך לבקש ויתור מצד הבנקים שהלוו לה כספים על אמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהלוואות.

הכנסות החברה הסתכמו ב-90.4 מיליון דולר, בדומה לרבעון השני אשתקד. ציפיות השוק היו להכנסות של 89.5 מיליון דולר. ההפסד הסתכם ב-5 מיליון דולר או 10 סנט למניה, לעומת 5.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. השוק צפה לחברה הפסד של 6 סנט למניה.

עירא פלטי, מנכ"ל סרגון עירא פלטי, מנכ"ל סרגון עירא פלטי, מנכ"ל סרגון

15:30 - בסקירתם השבועית כותבים כלכלני הראל פיננסים "מה שמצליח להחזיק את השווקים לפי שעה, הם הדו"חות הכספיים. כמעט 50% מהחברות הכלולות במדד S&P 500 כבר פרסמו דו"חות, כאשר שיעור הגידול ברווח לעומת הרבעון המקביל הוא מעל 5% בהכנסות וכ-11% ברווח למניה. כדי להדגיש עד כמה זה דרמתי, ברבעון הראשון צמחו ההכנסות ב-2.9% והרווח למניה גדל ב-4.6%. בסה"כ כ-71% מהחברות הכו את תחזיות הרווח, בעיקר בקרב מגזרי הפרמצבטיקה והפיננסים".

14:00 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') בציפייה לפרסום מדד מנהלי הרכש של המגזר הלא יצרני לחודש יולי ונתוני הבתים בהליך מכירה לחודש יוני. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. המסחר יתנהל השבוע לקראת פרסום נתוני התוצר של ארה"ב ברבעון השני של השנה שיפורסמו ביום רביעי ונתוני התעסוקה שיפורסמו ביום שישי.

במקביל, המשקיעים ימשיכו לעקוב בדריכות אחר המתיחות הגיאו-פוליטית בעזה ובאוקראינה - בתקווה שלא תהיה הידרדרות נוספת שתוביל לירידות בשווקים. "השוק כבר עמיד לאירועים כאלה. המשקיעים למדו לקחת חדשות רעות כאלו בקלות" אמר סטיב וויטינג, אסטרטג השקעות ראשי בבנק העולמי של סיטי בניו יורק. ברקע: נתוני רווחיות מעודדים בסין.

לדברי אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות "נראה כי רמות השיא נשמרות לקראת מבול הדיווחים מכיוון ענקיות כגון אקסון, פרוקטר אנד גמבל ואחרות. חשוב להדגיש כי רף הציפיות נמוך יחסית, ולכן השוק ניגש אופטימי יחסית לקראת שבוע המסחר. בחדרי העסקאות ניתן לזהות ביקוש נמוך למכשירי גידור קצרים ובמקביל נראה כי המוסדיים טרם חזרו במלוא כוחם לשוק שכן מחזורי המסחר נמצאים מתחת לממוצע אך במגמת עלייה ועדיין, טרם ניתן לסמן פריצה עוצמתית של שיא כל הזמנים ותחילתו של מהלך עליות חדש".

מאקרו ארה"ב: היום לאחר פתיחת המסחר (16:45 שעון ישראל) יפורסם מדד מנהלי הרכש של המגזר הלא יצרני לחודש יולי. צפי האנליסטים הינו לקריאה של 62.3 נקודות במדד, לעומת קריאה של 61 נקודות בחודש הקודם.

לאחר מכן, (17:00 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הבתים בהליך מכירה לחודש יוני אשר צפויים להראות ירידה של 0.2%, לעומת עלייה של 6.1% בחודש הקודם.

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת במגמה מעורבת. המדדים פתחו את יום המסחר עם רוח גבית מאסיה, לאחר נתונים מעודדים בסין, אולם בהמשך פורסם מדד אמון היצרנים באיטליה לחודש יולי ברמה של 99.7 נקודות, נמוך מנתוני החודש הקודם שעודכנו מטה מ-100 לרמה של 99.9 נקודות.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

מעלה מעלה? הדמיית סקיי סיטי, סין. מתוכנן להיות גורד השחקים הגבוה בעולם מעלה מעלה? הדמיית סקיי סיטי, סין. מתוכנן להיות גורד השחקים הגבוה בעולם מעלה מעלה? הדמיית סקיי סיטי, סין. מתוכנן להיות גורד השחקים הגבוה בעולם

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בעליות , הבורסה בשנגחאי קפצה ב-2.4%, האנג סנג עלה ב-0.9% לרמת שיא של יותר מ-3 שנים, ניקיי ביפן הוסיף 0.5% על רקע החלשות הין מול הדולר.

רווחי חברות התעשייה בסין עלו בשיעור שנתי של 17.9% ביוני לרמה של 588 מיליארד יואן (95 מיליארד דולר), בהשוואה לעלייה בשיעור שנתי של 8.9% ברווחים במאי. נתונים אלו מצביעים על יעילות תוכנית ההרחבה הכמותית של הממשל בסין וכי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם נמצאת בדרך לקצב הצמיחה אליה התרגלה בשנים האחרונות.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות