אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגון החמיצה את תחזית הרווח ויוצאת להנפקה משנית צילום: נמרוד גליקמן

סרגון החמיצה את תחזית הרווח ויוצאת להנפקה משנית

חברת ציוד התקשורת הישראלית, שהכנסותיה ברבעון השני של 2014 הסתכמו ב-90.4 מיליון דולר, החליטה לצאת להנפקה לשיפור הפרופיל הפיננסי שלה, על רקע הצטמקות קופת המזומנים והחשש שאם לא תצליח לבצע גיוס תצטרך החברה לבקש ויתור מהבנקים שהלוו לה כספים

28.07.2014, 15:53 | ניר צליק

סרגון, חברת ציוד התקשורת הישראלית, דיווחה על תוצאות הרבעון השני של 2014 והחמיצה את תחזיות השוק בשורה התחתונה. במקביל, החליטה החברה לצאת להנפקה כדי לשפר את הפרופיל הפיננסי של החברה על רקע ההצטמקות בקופת המזומנים והחשש כי אם היא לא תצליח לבצע גיוס היא תצטרך לבקש ויתור מצד הבנקים שהלוו לה כספים על אמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהלוואות.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה הסתכמו ב-90.4 מיליון דולר, בדומה לרבעון השני אשתקד, שהכנסותיו הסתכמו ב-90.1 מיליון דולר, ועלייה של-28% מהכנסות הרבעון הראשון של 2014 , אשר הסתכמו ב-70.5 מיליון דולר. ציפיות השוק היו להכנסות של 89.5 מיליון דולר.

מנכ"ל סרגון, עירא פלטי, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל סרגון, עירא פלטי | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל סרגון, עירא פלטי, צילום: נמרוד גליקמן

ההפסד הנקי הסתכם המתואם הסתכם ב-5 מיליון דולר או 10 סנט למניה, לעומת 5.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. ברבעון הראשון של 2014 עמד ההפסד הנקי על 12.9 מיליון דולר. השוק צפה לחברה הפסד של 6 סנט למניה.

סך המזומנים בסוף הרבעון השני של 2014 הסתכמו ב-36.4 מיליון דולר, הכוללים 16.8 מיליון דולר שהתקבלו בעקבות הסכם הפשרה עם חברת Eltek עליו הכריזה סרגון באפריל השנה.

עירא פלטי, מנכ"ל החברה, אמר כי "מעבר לצמיחה בהזמנות בשני הרבעונים הראשונים של השנה, אנו מצפים לקבל עוד מספר הזמנות משמעותיות בעקבות תוכניות מודרניזציה והרחבה בפרויקטים גדולים בהם כבר נבחרנו לאחרונה כספק. כיוון שכך, ומכיוון שהן הביקוש למוצרים שלנו והן ההזמנות גדלים בקצב מהיר משצפינו, אנו יוצאים מיידית לגייס הון נוסף על מנת להבטיח לעצמנו את הגמישות הפיננסית שתאפשר לנו לממן את הצמיחה הצפוייה מחד ולמנוע בעיות נזילות מאידך".

עם זאת, דומה כי הסיבה האמיתית לגיוס, מעבר לצמיחה, נעוצה בכך שסרגון כתבה בדו"ח כי עיכוב בגיוס ההון הנוסף עשוי להביא לכך שסרגון לא תעמוד ביחסים הפיננסים הנדרשים על ידי המלווים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות