אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: כתב CNN בתוך מנהרת תקיפה לישראל צילום: איי פי

מלחמה בעזה

צפו: כתב CNN בתוך מנהרת תקיפה לישראל

הכתב וולף בליצר נכנס בליווי צה"ל לאחת ממנהרות "עזה תחתית" של חמאס, והציג עד כמה האיום מוחשי. אורכה כשלושה קילומטרים, עומקה כ-14 מטר

29.07.2014, 11:58 | ynet

רשת CNN קיבלה הזדמנות לתעד מבפנים בווידאו את אחת ממנהרות החמאס המובילות מרצועת עזה לתוך ישראל. בכתבה שפרסמה הרשת ומובאת כאן, היא מציגה את אחת ממנהרות "עזה תחתית", מה שבישראל מכנים "מנהרה התקפית" שנועדה לשמש לפיגועי טרור וחטיפות בתוך ישראל.

"אני מניח שהמנהרה נבנתה על-ידי אנשים נמוכים יחסית, כי אם תעמוד תחטוף מכה בראש", סיפר כתב הרשת הוותיק וולף בליצר, שנכנס לאחת המנהרות הללו.

אורך המנהרה המתועדת בכתבתו של בליצר הוא כשלושה קילומטרים, והיא מגיעה לעומק של קרוב ל-14 מטר מתחת לפני הקרקע. בליצר נכנס למנהרה בליווי צה"ל. סא"ל אושיק אזולאי, שליווה אותו, סיפר לו כי הבטון המזוין שבמנהרה הגיע מישראל: "זיהינו את השקים שהועברו במעבר כרם שלום".

לדברי הקצין הבכיר מחטיבת הנח"ל, המנהרה מתחילה מחאן יונס ומסתיימת במרחק 600 מטרים בלבד מקיבוץ עין השלושה: "אין שום בסיס צבאי באזור, רק אזרחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אתם אנשים רעים - טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים
רק מלראות את המנהרה הזו , אורכה ואיך שהיא בנויה , זה כבר מזעזע . אבל אל תטעו, את העולם זה לא מזעזע, הם מזדעזעים רק ממראה פלסטינים פצועים ומדממים , והחמס יודע להעביר את זה היטב , הוא לא מצנזר תמונות בכלל ההפך, עוד מוסיף להם פוטושופ, ואצלנו מסתירים את הפנים של הפצועים, אז זה לא מזעזע את אף אחד.
ב  |  29.07.14
6.
עם כל הכבוד לסא"ל המקצועי . בשביל זה צריך תותח דובר אנגלית.
כתבה כל כך חשובה ב CNN, ועם כל הכבוד שהסא"ל התותח הזה, פשוט לא דובר אנגלית. אפילו אנגלית די עילגת. הסברה זה אחד הדברים הכי חשובים, וכדאי שאם הם כבר מתראיינים שיתראיינו בעברית עם מתורגמן, או שיביאו דובר אנגלית שמבין את המטריה.
אריק  |  29.07.14
4.
עכשיו ביבי מנסה להפיל את מחדל המנהרות על הצבא
הוא תקצב את חיל אוויר ב- 3 מיליארד ש"ח לקראת אירן ונרדם עם המנהרות, שבגללן הייתה הכניסה הקרקעית שגבתה מחיר כל כך יקר . נהנתניהו, יעלון, אהוד ברק, נרדמו במחדל המנהרות, כמו במחדל 60,000 המסתננים, ואף אחד לא לוקח אחריות. מעניין היכן הילד שלו משרת בצבא. .
אחיקם  |  29.07.14
לכל התגובות