אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לאישור תובענה ייצוגית הוגשה נגד הדירקטורים של דורי בניה

פרסום ראשון

בקשה לאישור תובענה ייצוגית הוגשה נגד הדירקטורים של דורי בניה

התובענה הוגשה על ידי קבוצת משקיעים בהמשך לדיווח בתחילת השבוע של דורי בניה על סטייה מהותית באומדני העליות וההכנסות שעשויות לגרור את החברה להפסד של עד 350 מיליון שקל

29.07.2014, 12:11 | אורן פרוינד

השערורייה בדורי בניה ממשיכה גם היום. הבוקר (ג') הוגשה בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד החברה וכנגד הדירקטורים שלה למחלקה הכלכלית בתל אביב בגין הטעיית משקיעים, כך נודע ל"כלכליסט". התובענה הוגשה על ידי קבוצת משקיעים המיוצגים על ידי עו"ד רונן להב בהמשך לדיווח בתחילת השבוע של דורי בניה על סטייה מהותית באומדני העליות וההכנסות שעשויות לגרור את החברה להפסד של עד 350 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

התובענה הוגשה נגד החברה עצמה וכנגד רונן אשכנזי, מנכ"ל דורי קבוצה המחזיק גם מניות של החברה הבת של גזית גלוב - גזית גלוב ישראל (100%). כמו כן הופנתה התובענה כלפי הדירקטורים: עוזי ורדי, שמואל סלבין, נחמה דואק איריס ציבולסקי – חביליו, יחזקאל ברקוביץ , אריאל חביב ואיתמר אלדר. עו"ד רונן להב הוא זה שעמד בעבר מאחורי התביעה הנגזרת שהוגשה נגד אי.די.בי בגין חלוקת הדיבידנדים בתקופתו של נוחי דנקנר.

מגישי התובענה טוענים כי בידיהן הוכחות לכך שהדירקטורים פעלו בניגוד לדין ותוך רשלנות כלפי רוכשי ניירות הערך וכי מדובר בהטעיה שגרמה לרוכשים ולמחזקים בניירות הערך של החברה נזק כספי של למעלה מ-5 מיליון שקל.

רונן אשכנזי, צילום: עמית שעל רונן אשכנזי | צילום: עמית שעל רונן אשכנזי, צילום: עמית שעל

בנתיים הודיעה הבוקר דורי בניה כי היא אינה עומדת באמות המידה הפיננסיות שלה כלפי הבנקים ומחזיקי האג"ח. משמעות הדבר היא שמתקיימת עילה לפירעון מיידי על ידי הבנקים. לגבי מחזיקי האג"ח מציינת החברה כי למרות שאינה עומדת באמות המידה אין מדובר בהפרה של שטר הנאמנות ולכן אין עילה להעמדה לפירעון מיידי.

אתמול דיווחה דורי בניה כי היא בוחנת מספר אפשרויות לחיזוק ההון של החברה, בין היתר חידוש הצעת רכש למניות ואגרות החוב של דורי בניה, מהלך שצפוי היה לקרות בלאו הכי בתוך שנתיים, לאור דרישות הוועדה להגברת התחרות במשק (וועדת הריכוזיות). רק לפני חודש נכשלה הצעת הרכש שהוגשה לציבור לפי שווי של 150 מיליון שקל כאשר שוויה של דורי בנייה כיום מסתכם בכ-55 מיליון שקל. היחידים שנענו בחיוב להצעה אז היו אקסלנס כאשר שאר המשקיעים טענו כי מחיר ההצעה נמוך מידי.

הדיווח של דורי הגיע בעקבות פנייה של הרשות לני"ע שביקשה הבהרות לגבי ההזרמות שביצעו שלשום בעלי השליטה חיים כצמן ודורי סגל באמצעות גזית גלוב בהיקף של 325 מיליון שקל לחיזוק ההון של החברה. 125 מיליון שקל הוזרמו למטה לחברת דורי בנייה ו-200 מיליון שקל הוזרמו למעלה לקבוצת דורי. הרשות מעוניינת לדעת כיצד ואם בכלל יגיע הכסף למטה לדורי בנייה.

מחברת דורי בניה נמסר בתגובה: "התביעה טרם התקבלה במשרדי החברה. עם קבלת התביעה נלמד את פרטיה ונגיב בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות