אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המבצע: משרד התחבורה מקדם  ארכה של חודש לרישום רכב - 13 במקום 12 צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בגלל המבצע: משרד התחבורה מקדם ארכה של חודש לרישום רכב - 13 במקום 12

לדברי גורמים בענף, עקב הלחימה ירדה הפעילות במחסני הערובה בשיעור של מעל 50%. חודש יולי צפוי להירשם כחודש חלש במיוחד, בו יימסרו כ-16 אלף מכוניות, לעומת כ-23 אלף בחודש יוני

29.07.2014, 13:22 | תומר הדר

המלחמה בדרום גורמת לעיכוב העבודה במחסני הערובה של יבואני הרכב. עקב כך, משרד התחבורה החליט לפעול למען  הארכה שבמסגרתה יוכלו יבואני הרכב לרשום את המכוניות עד 13 חודשים ממועד ייצורן ולא 12 כיום.

לדברי גורמים בענף, עקב הלחימה ירדה הפעילות במחסני הערובה בשיעור של מעל 50%, וזאת עקב גיוס עובדים רבים במחסני הערובה. בנוסף, חלק מהמחסנים הם רחבי ידיים והעובדים מתקשים לתפוס מחסה בשעת אזעקה. עקב הירידה בכוח האדם הזמין לשחרור הרכבים מעריכים גורמים בענף הרכב שחודש יולי צפוי להירשם כחודש חלש במיוחד, בו יימסרו ככל הנרה כ-16 אלף מכוניות, וזאת בהשוואה ל-23,086 מכוניות שנמסרו בחודש שעבר. עקב האטת קצב העבודה במתקני הערובה של יבואני הרכב נוצר מצב בו מכוניות שמאז מועד ייצורן חלפה שנה יצטרכו להירשם כמשומשות.

ארכיון, צילום: אוראל כהן ארכיון | צילום: אוראל כהן ארכיון, צילום: אוראל כהן

כיום, לפי חוק, מכונית שמאז מועד ייצורה חלפה שנה צריכה להירשם על ידי יבואן הרכב כמכונית משומשת. הסיבה לכך היא צרכנית ומיועדת להגן על לקוחות כדי שלא ירכשו מכונית שעמדה זמן רב מדי. עקב כך הודיע איגוד יבואני הרכב לפני כשבועיים לחברי האיגוד שרכבים שחלפה שנה מאז מועד ייצורם יזכו לארכה של חודש נוסף, אלא שזמן קצר לאחר מכן הודיע משרד התחבורה כי אינו מסכים עם קביעת איגוד יבואני הרכב. כעת, לאחר דיונים בין הצדדים, החליט משרד התחבורה לקדם מתן הארכה שבמסגרתה יוכלו יבואני הרכב לרשום את המכוניות רק לאחר 13 חודשים ממועד ייצורן.

ממשרד התחבורה נמסר: "משרד התחבורה מבקש להאריך ב-30 ימים את האפשרות לרשום רכב חדש, ולהעמידו על 13 חודשים (במקום 12) בשל המצב הביטחוני בעורף. מרבית יבואני הרכב נמצאים באזורים שהיו נתונים תחת מתקפת טילים ואזעקות ללא הפסקה במשך למעלה מ-20 יום, שהשפיעו על מכירות הרכב של היבואנים. במטרה לצמצם את הנזק הכלכלי כתוצאה מהמצב הביטחוני, מקדם המשרד מתן ארכה של חודש נוסף לרישום רכב, כפי שנעשה במבצע 'עמוד ענן'. מדובר בכלי רכב שמועד רישומם (12 חודש) מסתיים בסוף יולי, ויוארך כעת בחודש נוסף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
השנה היתה שנת שיא במסירות רכב! אין שום סיבה לפצות אף יבואן. כולם על הסוס!
גם אם המכירות עד סוף השנה יעמדו על מחצית מהמסירות של שנה שעברה, השנה עדיין תהייה שנה מצוינת למכירות הרכב. אפשר לומר שנה חסרת תקדים. מסתבר שיש מי שמוכן לעשות על הציבור הישראלי קומבינה למרות שאין סיבה אמיתית לכך. הפוליטיקאים ועובדי המדינה שמבצעים את התרגילים הללו צריכים לשלם מחיר אישי, רק כך נהפוך למדינה מתוקנת.
סתם שוד.  |  29.07.14
6.
דופקים אותנו בעזרה ממשלתית
למה? יבואני הרכב לא מרויחים מספיק במהלך השנה כדי שיזכו להטבה למכור לנו מכונית "ישנה " כחדשה? אין גבול לחוצפה של המדינה, ואנחנו פראיירים נמשיך לשלם,שכל אחד יבדוק כמה זמן המכונית בארץ ושלא יקנה מעל 12 חודשים אלא אם יורידו מחיר בהתאם-אל תהיו פראיירים
דני  |  29.07.14
לכל התגובות