אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ב–2011 מנכ"ל א.דורי חיפש להבה, ב–2014 הוא קיבל שריפה

ב–2011 מנכ"ל א.דורי חיפש להבה, ב–2014 הוא קיבל שריפה

"יש המון פרויקטים שהם כמו גחלים שמחכות למשב רוח כדי שיהפכו ללהבה"

30.07.2014, 08:22 | אורן פרוינד
ההשקעה של גזית גלוב בדורי בניה, פעילות שאינה בליבת העסקים שלה, התבררה השבוע ככישלון לעת עתה. דורי בניה עשויה לרשום ברבעון הקרוב הפסד של עד 350 מיליון שקל בגין טעות באומדן העלויות וההכנסות שלה, ולהיגרר להון עצמי שלילי.

גורמים מקורבים לחברה מספרים כי מאחורי רכישת דורי בניה עמד רונן אשכנזי, המנכ"ל הנוכחי של קבוצת א.דורי, שדחף להוציא את העסקה לפועל. אשכנזי מחזיק 17.5% ממניות גזית גלוב ישראל, וגזית גלוב של כצמן וסגל מחזיקה ביתרה (82.5%). גזית גלוב ישראל רכשה את השליטה בקבוצת א.דורי תמורת 265 מיליון שקל בשני שלבים: ב־2007 רכשה 50% מהחברה הפרטית אכד (שהחזיקה בדורי) מאלכס דמביצר, תמורת 183 מיליון שקל. בהמשך, ב־2011, רכשה 50% נוספים מידי המייסד אורי דורי ב־82 מיליון שקל.

כצמן, סגל ואשכנזי מופסדים כעת "על הנייר" 50% מהשקעתם בקבוצת א.דורי בהיקף 130 מיליון שקל. עם זאת, עדיין ישנן פעילויות רווחיות בקבוצה, בהן פרויקט האנרגיה בדוראד, חברת רונסון בפולין ויזמות מגורים בישראל.

בראיון שהעניק ל"כלכליסט" בשנת 2011 נשאל אשכנזי מדוע בחר להכניס לפעילות החברה נדל"ן למגורים, שלא היה בליבת העסקים שלה. "בקריירה הקודמת שלי עסקתי בבנייה למגורים ובמשרדים, דווקא התחום המסחרי היה בשבילי חדש יחסית", ענה אשכנזי. "כולם חושבים שא.דורי היא רק חברת ביצוע ולא מבינים מה יש לעשות איתה, אבל האמת היא שרק רבע מהפעילות שלה היא בתחום הביצוע. אני מזהה בחברה הזדמנויות רבות, יש המון קרקעות ופרויקטים שהם כמו גחלים שרק מחכות למשב רוח כדי שיהפכו ללהבה. משב הרוח הזה הוא ההון של גזית גלוב והגב שלה".

רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת א. דורי, צילום: עמית שעל רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת א. דורי | צילום: עמית שעל רונן אשכנזי מנכ"ל קבוצת א. דורי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות