אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: הנזקים העקיפים בעקבות מבצע צוק איתן יעמדו על כ-1 מיליארד שקל צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מלחמה בעזה

רשות המסים: הנזקים העקיפים בעקבות מבצע צוק איתן יעמדו על כ-1 מיליארד שקל

לשם השוואה, היקף הפיצויים שניתן בעמוד ענן שנמשך 8 ימים עמד על 350 מיליון שקל. מתווה הפיצויים החדש, מבוסס בעיקרו על המתווה של עמוד ענן, אך תקרת הפיצויים תעמוד על 3 מיליון שקל

30.07.2014, 07:32 | עמרי מילמן

הממונה על נזקים עקיפים ברשות המסים, רמי יצקן, מעריך כי עלות הנזקים העקיפים בעקבות מבצע "צוק איתן", שהם הפגיעה בהכנסות של עסקים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, מגיעה לכמיליארד שקל. כך עולה ממסמך רשמי של מרכז המידע והמחקר של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

חנויות סגורות בבאר שבע, צילום: ישראל יוסף חנויות סגורות בבאר שבע | צילום: ישראל יוסף חנויות סגורות בבאר שבע, צילום: ישראל יוסף

לשם השוואה, היקף הפיצויים שניתן בעמוד ענן שנמשך 8 ימים עמד על 350 מיליון שקל. מתווה הפיצויים החדש, מבוסס בעיקרו על המתווה של עמוד ענן, אך תקרת הפיצויים תעמוד על 3 מיליון שקל, במקום התקרה שהייתה בעמוד ענן שעמדה על מיליון שקל וכן הרחבה נקודתית הנוגעת לבעלי מוגבלויות.

הפיצויים ניתנים מתוך קרן מס רכוש של רשות המסים שהיקפה היום עומד על כ-5.5 מיליארד שקל שייעודה הוא לפצות על נזקים (ישירים ועקיפים) הנגרמים מפעולות איבה ומלחמות. מתווה הפיצויים יעלה היום בבוקר לוועדת הכספים של הכנסת, לאחר שאושר על ידי שר האוצר לפני יומיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות