אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד: "העבודה והחרדים ביצעו תרגיל פוליטי למניעת מע"מ 0% - זה לא יעזור להם"

שר האוצר אמר במסיבת עיתונאים אחרי הדחיה בהצבעה על חוק המע"מ: "אנחנו נחושים להעביר את החוק הזה ואנחנו נעביר אותו בתחילת המושב של הכנסת. זה אומר שזה ידחה בחודש וחצי שגם ככה רובו חגים". העבודה: "טוב שהחוק נעצר"

30.07.2014, 12:05 | תומר ורון

"מפלגת העבודה והחרדים חברו אתמול לתרגיל פוליטי כדי למנוע את חוק מע"מ 0% – זה לא יעזור להם", כך אמר הבוקר (ד') שר האוצר, יאיר לפיד, במסיבת עיתונאים שכללה את כל בכירי האוצר, מנכ"לית האוצר יעל אנדורן וסגן שר האוצר מיקי לוי.

קראו עוד בכלכליסט

"הם ניסו למנוע מתן הטבות ליוצאי צה"ל ואוכלוסיות אחרות. אנחנו נחושים להעביר את החוק הזה ואנחנו נעביר אותו בתחילת המושב של הכנסת. זה אומר שזה ידחה בחודש וחצי שגם ככה רובו חגים", הבטיח לפיד.

מסיבת העיתונאים שכינס האוצר היתה כדי להכריז על חתימה של מתווה הפיצויים בעקבות מבצע "צוק איתן". "החלטנו לחתום על מתווה הפיצויים לתושבי הדרום כבר עכשיו כדי לספק להם וודאות", המשיך לפיד. "אני גאה בתושבי הדרום שנותנים גב ותמיכה להמשך הפעילות שלנו בעזה. התפקיד שלי הוא לתת להם כיפת ברזל כלכלית שתאפשר להם להמשך חיים נורמלים ותקינים".

יעל אנדורן, יאיר לפיד ומיקי לוי הבוקר, צילום: עמית שעל יעל אנדורן, יאיר לפיד ומיקי לוי הבוקר | צילום: עמית שעל יעל אנדורן, יאיר לפיד ומיקי לוי הבוקר, צילום: עמית שעל

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה: "לפיד מדבר גבוהה גבוהה על החיילים המשרתים ויוצר אשליה אצל 100 אלף זוגות צעירים כאילו כל מי שעשה צבא מקבל הטבה. מה שהוא שוכח לספר זה שאין לו 100 אלף דירות לתת, אפילו לא 10% מזה. טוב שהחוק נעצר כדי לחשוב איזה צעדים אפקטיביים אחרים להורדת המחירים אפשר לעשות ב-3.5 מיליארד שקל".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
לפיד לא רואה ממטר את מעמד הביניים
אם באמת היה חשוב לו, הוא היה צריך להתאבד על החוק ולאיים להתפטר מהממשלה במידה והחוק לא עובר. במקום זה הוא העדיף לטחוב את אפו בעניינים הבטחוניים כדי לצבור נסיון בעוד תחום שבו הוא בור גדול. בסוף מעמד הביניים ישלם את המחיר על זה שאין עתיד, אפשר לרדת מהארץ...
שמוליק  |  31.07.14
35.
ציון אפס לשר האוצר, ציון אפס למפלגת העבודה
שר האוצר מיסמס את החוק. הוא התאבד עליו. אם היה רציני היה מאיים ביציאה מהקואליציה והחוק היה עובר. הוא לא התאמץ פשוט מאוד כי מעמד הביניים לא ממש מעניין אותו, הוא עסוק בלהתערב בפוליטיקה המדינית ולא באוצר. מפלגת העבודה גם לא רואה את מעמד הביניים. איציק שמולי רכב על המחאה לכנסת כדי לעצור את החוק שמסייע ל- 10% מהאנשים ביום הראשון שלו?! לי זה נשמע יותר ממעולה. החוק תוכנן ל-7 שנים אז זה בהחלט משהו לעזור ל-10% ביום אחד ועם הזמן לעזור לעוד ועוד אנשים. ההסבר פשוט - מפלגת העבודה התנגדה כי היא באופוזיציה ומעמד הביניים יכול לקפוץ. בגלל הפוליטיקה החדשה הזו אני הברירה היחידה היא לרדת מהארץ....
יובל  |  30.07.14
לכל התגובות