אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרמיירליג: שיא חדש בהכנסות מחסויות חולצה צילום: רויטרס

פרמיירליג: שיא חדש בהכנסות מחסויות חולצה

20 קבוצות הפרמיירליג יכניסו בעונת 2014/15 יותר מ-191 מיליון ליש"ט מחסויות חולצה בלבד

30.07.2014, 14:35 | שירות כלכליסט

עסקת חסות החולצה של מנצ'סטר יונייטד עם שברולט בשווי 47 מיליון ליש"ט בשנה עזרה להעלות בעונת 2014-15 את ההכנסה הכוללת מחסויות לחולצות של 20 הקבוצות בפרמיירליג לשיא של 191.35 מיליון ליש"ט, כך לפי אתר Sporting Intelligence.

קראו עוד בכלכליסט

לוק שואו ממנצ לוק שואו ממנצ'סטר יונייטד. 47 מיליון ליש"ט בעונה משברולט | צילום: רויטרס לוק שואו ממנצ

החוזה במחיר שיא נחתם ב-2012 ועמד על 559 מיליון דולר לשבע שנים. החישוב של 47 מיליון ליש"ט בשנה מבוסס על שערי החליפין בזמן החתימה. שברולט החליפה את הספונסרית הקודמת של יונייטד, Aon שהחוזה שלה היה שווה 20 מיליון ליש"ט "בלבד" בשנה.

לקבוצה מאולד טראפורד יש חוזה ספונסרשיפ נפרד עם Aon בשווי 17 מיליון ליש"ט בשנה שכולל את הציוד והענקת חסות למגרש האימונים קרינגטון. סכום זה אינו כלול בחישוב ההכנסה הכוללת של כל קבוצות הליגה.

שלוש קבוצות נוספות השיגו לעונה הבאה עסקת ספונסרייפ לחולצות שהיא יקרה יותר מהעונה הקודמת: העסקה של סוונסי עם GWFX עלתה ב-2 מיליון ליש"ט ל-4 מיליון ליש"ט, החוזה אברטון עם צ'אנג עלה מ-1.3 מיליון ליש"ט ל-5.3 מיליון ליש"ט והאל מרוויחים יותר מהעסקה עם 12Bet מאשר העסקה הקודמת עם Cash Converters.

20 הקבוצות בליגה הוסיפו סכום של 23.6 מיליון ליש"ט לסכום הכולל של השנה שעברה שעמד על 165.75 מיליון ליש"ט, כשרק ווסט ברומיץ' אלביון וטוטנהאם רשמו ירידה בשווי העסקאות שלהן.

חשוב לציין כי שש הקבוצות הגדולות מייצגות 79% מהשווי של 20 העסקאות, שהם 151 מיליון ליש"ט מתוך 191 מיליון ליש"ט. העסקה של יונייטד לבדה שווה יותר מאשר 14 העסקאות הקטנות ביחד. אם כי כעת גם לקבוצות הקטנות יש עסקאות בשווי מאות מיליוני ליש"ט בשנה, הוכחה נוספת לשווי הנלווה למשיכה של הפרמיירליג.

רוברטו סולדאדו חלוץ טוטנהאם בועט פנדל, צילום: איי אף פי רוברטו סולדאדו חלוץ טוטנהאם בועט פנדל | צילום: איי אף פי רוברטו סולדאדו חלוץ טוטנהאם בועט פנדל, צילום: איי אף פי

לפי חוזה הספוונסרשיפ של טוטנהאם משנה שעברה, חברת AIA היא הספונסרית של החולצות במשחקי הליגה בעוד ש- Aurasma היא הספונסרית במשחקי הליגה האירופית, השווי הכולל של העסקאות עמד על 19 מיליון ליש"ט. העסקה הזו הוחלפה בחוזה פשוט יותר בשווי 16 מיליון ליש"ט עם AIA.

זופלה (Zoopla) החליטה לא להאריך את החוזה שלה עם ווסט ברומיץ' לאחר שהחלוץ לשעבר ניקולא אנלקה חגג שער בעונה שעברה על ידי ביצוע מוהל יד הפוך (קנל). הקבוצה חתמה על חוזה חדש עם Intuit QuickBooks הנמוך ב-300 אלף ליש"ט.

הסכום הכולל הושפע גם מכך ששלוש הקבוצות שירדו ליגה בסוף העונה שעברה: פולהאם, נורוויץ' וקרדיף, הרווח סכום של 6.5 מיליון ליש"ט מחוזי הספונסרייפ שלהן, בעוד ששלוש העולות: QPR, בורנלי ולסיטר סיטי מרוויחות ביחד סכום נמוך יותר ב-2 מיליון ליש"ט של 4.5 מיליון ליש"ט. 

המשיכה העולמית של הפרמיירליג נראית המספר ההולך וגדל של חברות זרות המעוניינות לקשט את החולצות. בעונה הנוכחית, 14 חולצות ממומנות על ידי חברות זרות, זאת לעומת 10 בעונה שעברה. חברות מהאמירויות, דרום קוריאה, ארה"ב, הפיליפינים, דרום אפריקה, תאילנד וסין מיוצגות.

חברות ההימורים ממשיכות לבלוט בפרמיירליג בעונה הנוכחית, על החולצות של 4 קבוצות יככבו חברות הימורים: אסטון וילה (Dafabet.com), סטוק (Bet265), האל (12Bet) ובורנלי (Fun88), זאת לעומת שלוש קבוצות בשנה שעברה.

השווי הכולל של עסקאות החולצות בפרמיירליג כמעט והוכפל בתוך חמש עונות. בעונת 2010-11 השווי עמד על 100.45 מיליון ליש"ט, ואילו העונה המתקרבת מייצגת זינוק של 90.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות