אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנאפצ'ט נערכת לסבב גיוס לפי שווי של 10 מיליארד דולר

סנאפצ'ט נערכת לסבב גיוס לפי שווי של 10 מיליארד דולר

הנהלת אפליקציית הצ'ט הפופולרית, שגייסה 100 מיליון דולר, מנהלת מגעים עם מספר משקיעים אסטרטגיים. את סבב הגיוס צפויה להוביל ענקית הרשת הסינית עליבאבא. עד כה, לא הכניסה סנאפצ'ט כסף ומודל הרווח שלה אינו ברור

30.07.2014, 17:51 | ניצן סדן

כמה שווה אפליקציית הצ'ט סנאפצ'ט? החברה מנהלת מגעים עם מספר משקיעים גדולים, ביניהם ענקית הקמעונאות הסינית עליבאבא, לגיוס הון. גורמים המקורבים לנושא מסרו לסוכנות בלומברג כי הגיוס משקף לחברה שווי של 10 מיליארד דולר. החברה גייסה 100 מיליון דולר עד כה, מהקרנות לייטספיד, בנצ'מרק, IVP, ג'נרל קטליסט ועוד. דוברי סנאפצ'ט ועליבאבא סירבו להגיב לדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

סנאפצ'ט דחתה בשנה האחרונה הצעות רכישה ב-3 ו-4 מיליארד דולר מפייסבוק ומגוגל, מתוך הערכה ששוויה צפוי לעלות משמעותית תוך זמן קצר. זאת, על אף שהחברה עדיין לא הציגה מודל כלכלי ברור ולא הכניסה כסף. הוערך כי ניסיונות הרכישה מצד ענקיות האינטרנט נועדו לחסום את התרחבות סנאפצ'ט, אשר מהווה אלטרנטיבה לרשתות חברתיות סטנדרטיות, בעיקר בקרב צעירים בארה"ב.

יש לו סיבה טובה לחייך. אוון שפיגל, מייסד סנאפצ יש לו סיבה טובה לחייך. אוון שפיגל, מייסד סנאפצ'ט יש לו סיבה טובה לחייך. אוון שפיגל, מייסד סנאפצ

סנאפצ'ט הוקמה ב-2011 ע"י אוון שפיגל, יזם בן 23 שהתנהלותו העסקית והאישית זכתה לביקורות צורמות במיוחד. בין היתר, הואשם בכך שלא פיצה את אחד משותפיו הראשונים לפיתוח האפליקציה על אף חלקו בפרויקט, שפרסם תוכן שמציג שנאת נשים ושוביניזם ושהתייחס בגסות לעובדיו.

ואולם, המשקיעים אינם מוטרדים מתדמיתו הבעייתית של המנכ"ל - ומסיבה טובה: סנאפצ'ט מדירה שינה מעיני מארק צוקרברג ויתכן שתירכש בעתיד בידי גורמים שירצו לחזק את אחיזתם בתחום המדיה החברתית או להחליש את פייסבוק. לא מן הנמנע שגם עליבאבא בעצמה תנסה לרכוש את סנאפצ'ט, במסגרת העמקת חדירתה לשוק האמריקאי, שצפויה לצבור תאוצה לאחר הנפקתה בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות