אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בני לנדא: "העובדה שפיליפ פרוסט לא נכח באסיפת בעלי המניות - בעייתית" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בני לנדא: "העובדה שפיליפ פרוסט לא נכח באסיפת בעלי המניות - בעייתית"

לנדא הוסיף כי "אמרו שפרסוט חושש מהמצב, אבל אני לא בטוח אם זה המצב או החשש שלו מהביקורת של בעלי המניות"

30.07.2014, 21:28 | ניר צליק

אסיפת בעלי המניות של טבע הסתיימה היום, וכל ההחלטות שביקש דירקטוריון החברה לאשר עברו, כולל מינויים של ארבעת הדירקטורים, ז'אן מישל חלפון, יוסף ניצני, דן פרופר ואורי סלונים, כמו גם תוכנית התגמול של ארז ויגודמן ותוכנית הביטוח לדירקטורים. עם זאת, העובדה שסלונים אושר ברוב של 63% בלבד מעידה כי בעלי המניות של טבע החליטו לשלוח מסר ברור להנהלת החברה.

בני לנדא, המשקיע האקטיבי שפעל לשינויים בדירקטוריון החברה, ונכח באסיפה, אמר לכלכליסט כי "לבעלי המניות יש הרבה במה להיות גאים. הם שינו את החברה, אם זה בהשפעה שלהם על הדירקטוריון ואם זה ברמת השקיפות של החברה. השקיפות היא היסטורית, וזה שטבע לא הצביעה במקום אלו שלא הצביעו מקרב בעלי המניות היא חשובה. עכשיו צריך לראות האם זה ייתרגם למעשים אמיתיים. אני יוצא מעודד מאוד מהאסיפה".

לנדא. "אין ספק שמדובר ביום ניצחון לבעלי המניות של טבע", צילום: אוראל כהן לנדא. "אין ספק שמדובר ביום ניצחון לבעלי המניות של טבע" | צילום: אוראל כהן לנדא. "אין ספק שמדובר ביום ניצחון לבעלי המניות של טבע", צילום: אוראל כהן

עוד אמר לנדא כי "אין ספק שמדובר ביום ניצחון לבעלי המניות של טבע". עם זאת, לנדא גם התייחס לעובדה שיו"ר החברה, פיליפ פרוסט, לא נכח בה, אלא סגנו, אמיר אלשטיין. על כך אמר לנדא כי "העובדה שפיליפ פרוסט לא נכח באסיפה היא בעייתית. אמרו שהוא חושש מהמצב, אבל אני לא בטוח שהוא חושש מהמצב או מהביקורת של בעלי המניות כלפיו".

פרוסט זכה גם לביקורת מגוף הייעוץ למוסדיים גלאס לואיס לפני ההצבעה, כאשר גלאס לואיס כתבה כי העובדה שהוא מכהן בחמישה דירקטוריונים שונים מפריעה לתפקודו בטבע. פרוסט צפוי לעזוב את תפקידו כיו"ר החברה עד סוף 2014, כפי שהצהיר בעצמו, כאשר בימים אלה שוקדת טבע על מציאת מחליף לפרוסט והמועמד המוביל הוא אמיר אלשטיין, סגן יו"ר החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות