אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורכת חדשות של בלומברג צלחה בשחייה את תעלת לה מאנש צילום: בלומברג

עורכת חדשות של בלומברג צלחה בשחייה את תעלת לה מאנש

מספר האנשים שהצליחו לצלוח את התעלה קטן מאלה שהצליחו לטפס על פסגת הר האוורסט. שרה מארלי לא נתנה לדבר לעצור אותה, גם לא לעקיצות ממדוזות, שהיו עבורה רק "הסחת דעת נחמדה"

31.07.2014, 10:45 | בלומברג

עורכת חדשות בסוכנות הידיעות בלומברג, שרה מארלי, הפכה לאחת מבין מפחות מ-1,500 אנשים בלבד שהצליחו לצלוח את תעלת לה-מאנש, המפרידה בין אנגליה לצרפת. את התעלה, בעלת תעבורת כלי השיט הגבוהה בעולם, חצתה מארלי בכ-13 שעות ו-50 דקות.

"זה היה מאבק מנטלי אמיתי. הגוף שלי המשיך לשחות אבל המוח שלי כל הזמן אמר 'תפסיקי'", אמרה מארלי בראיון טלפוני והוסיפה שלקראת הסוף איבדה לחלוטין את תחושת הזמן והרגישה שהיא נמצאת במים כבר למעלה מ-15 שעות.

שרה מארלי צולחת את תעלת לה-מאנש, צילום: בלומברג שרה מארלי צולחת את תעלת לה-מאנש | צילום: בלומברג שרה מארלי צולחת את תעלת לה-מאנש, צילום: בלומברג

מארלי בת ה-46, היא עורכת הספורט בבלומברג, שיתפה את קהל הקוראים בהכנותיה למשחה וקיוותה להוציא את תוכניותיה לפועל לא יאוחר מה-25 ביולי. אולם תנאי מזג האוויר הביאו לדחיית התוכניות עד אתמול.

מספר האנשים שהצליחו לצלוח בשחייה את תעלת לה-מאנש למעשה קטן ממספר האנשים שהצליחו לטפס על פסגת הר האוורסט. בפוסטים שלה בעניין אמרה מארלי כי בחרה לעמוד באתגר כי האמינה שתוכל.

את דרכה סיימה מארלי בעיירה הצרפתית סאנגאט בחמש בבוקר. המאמן שלה ליווה אותה לאורך כל הדרך בסירה.

שרה מארלי. איבדה תחושת זמן, צילום: בלומברג שרה מארלי. איבדה תחושת זמן | צילום: בלומברג שרה מארלי. איבדה תחושת זמן, צילום: בלומברג

"סיימתי את המשחה שלי בחוף מוזהב ויפיפה", אמרה. היא מעריכה שביצעה כ-50 אלף חתירות וכן מספרת שנעקצה פעמיים על-ידי מדוזות, "מה שהיה עבורי הסחת דעת נחמדה למדי". בדרך ראתה מעבורות ומכולות מוארות ואת 200 המטרים האחרונים עשתה בעלטה מוחלטת.

לאחר שסיימה, חזרו מארלי ומאמנה בחזרה לאנגליה בשיט שארך 3.5 שעות. כאשר הגיעו בחזרה לחופי אנגליה, עלתה מארלי על רכבת תחתית עמוסה וחזרה לביתה.

את מארלי ליווה גם פאנל משגיחים ושופטים על גבי סירת גיבוי. ביניהם גם נציג מאיגוד צולחי התעלה שתפקידו היה להקפיד שמארלי עומדת בכל החוקים ולאשר את הצליחה.

מארלי הפכה לאחת מ-1,440 אנשים שצלחו את התעלה מאז בוצע הדבר לראשונה ב-1875 על-ידי קפטן מת'יו ווב. היא צלחה את התעלה ב-40 דקות פחות מהאישה הראשונה שאי פעם עשתה זאת, האמריקאית גרטרוד אדרל.

אחרי המשחה אמרה מארלי שכעת היא פשוט מחכה בכיליון עיניים לשינה טובה ושמלבד כאבים בכתפה השמאלית ובאגודל יד שמאל, היא חשה בטוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות