אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות התעשיינים ניסתה לארגן תרומה הומניטרית לתושבי עזה ונדחתה צילום: עמית שעל

מלחמה בעזה

התאחדות התעשיינים ניסתה לארגן תרומה הומניטרית לתושבי עזה ונדחתה

התאחדות התעשיינים ביקשה ממפעלים תרומות של מוצרים בסיסיים שיועברו לתושבי עזה, בכפוף להבטחה כי המפעלים התורמים לא ייחשפו, כדי למנוע מתקפה ציבורית כנגדם. היוזמה הושהתה בשל היענות נמוכה מצד המפעלים וסירוב הפלסטינים לקבל תרומות

31.07.2014, 10:42 | דוד רפאלי
בעקבות פנייה של מספר מפעלים לנשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, החליטה ההתאחדות על ארגון תרומה הומניטארית לתושבי עזה – "תרומה מהתעשייה המותקפת על ידי החמאס, לתושבים הלא מעורבים של עזה", הוסבר במכתב ששלח ראש מטה נשיא התאחדות התעשיינים, אקי מרמור, לחברי ההתאחדות. התרומות יהיו של מוצרים כמו שמיכות, בגדים, מזרונים, מוצרי היגיינה, תרופות, מזון בסיסי וכדומה. מההתאחדות נמסר כי כרגע היוזמה הושהתה, בשל היענות נמוכה מצד התעשיינים.

"שמות החברות לא יוזכרו, זאת גם על מנת למנוע אפשרות של התקפה כנגד החברות התורמות", נכתב במכתב.

צביקה אורן, צילום: אילן בשור צביקה אורן | צילום: אילן בשור צביקה אורן, צילום: אילן בשור

גורם בהתאחדות התעשיינים מסר כי אמנם במבצעים הקודמים בעזה היו יוזמות מקומיות של מפעלים לשלוח סיוע הומניטרי, אך זו הפעם הראשונה שההתאחדות מארגנת את המבצע ועומדת בפרונט במקום המפעלים עצמם.

"זה עניין אישי של כל מפעל – מי שמוכן להזכיר את השם שלו – יכול. פה נתנו למפעלים אפשרות לתרום בעילום שם, כשבשיח הציבורי לוקחים אנשים כמו אמנון אברמוביץ' וקורעים לו את הצורה. הסיטואציה היא מאד מורכבת, עם ישראל משלם מחיר מאד גבוה, אבל כשרואים את התמונות של הילדים והנשים והזקנים שמתים בעזה, אתה רואה גם את הצד השני. לא צריך להפסיק להיות רגיש גם לכאב שלהם".

"זה קצת יותר מדי מסובך." אמר לכלכליסט צביקה אורן, נשיא התאחדות התעשיינים. "מסתבר שהפלסטינים לא כל-כך מוכנים לקבל את זה מאיתנו. צריך להסתוות מאחורי מתווך, כי הם לא מוכנים לקבל מאיתנו תרומות. דיברנו עם פיקוד העורף, בהתחלה ניסינו להתגבר על המגבלות, אבל כל פעם צצה מגבלה אחרת, וכרגע החלטתי לעצור את זה".

ולצה"ל כבר תרמתם?

"איזו שאלה? פה זו רק תרומה סימבולית. לצה"ל אנחנו תורמים גם תורמים!"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות