אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תפטר מאות מעובדי beats צילום: אי פי אי

אפל תפטר מאות מעובדי beats

רוב העובדים שיפוטרו הם אנשי כספים ומשאבי אנוש, כחלק ממהלך התייעלות שנועד למנוע כפילויות תפקידים. יצרנית האוזניות ושירותי המוזיקה נרכשה לאחרונה בידי אפל ב-3 מיליארד דולר

31.07.2014, 11:29 | עומר כביר
אפל צפויה לבצע סבב קיצוצים נרחב בביטס (Beats), יצרנית אוזניות הפרימיום שנרכשה על ידה תמורת 3 מיליארד דולר. לפי דיווח של סוכנות בלומברג, צפויה ענקית הטכנולוגיה לפטר כ-200 מעובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי אדם שמכיר את הליך הארגון מחדש, המשרות שיקוצצו הינן בעיקר בתחומים בהם נוצר כפל תפקידים בעקבות הרכישה והמיזוג, דוגמת משאבי אנוש וכספים.

אוזניות ביטס, צילום: איי פי אוזניות ביטס | צילום: איי פי אוזניות ביטס, צילום: איי פי

נכון לסוף יוני העסיקה אפל 41.3 אלף איש ומדובר לכן בפיטורים בהיקף של פחות מחצי אחוז. עם זאת, מדובר בצעד נדיר יחסית מבחינתה של ענקית הטכנולוגיה, שמצבה הפיננסי והכנסותיה ורווחיה הגבוהים חסכו ממנה את הצורך לצאת לסבבי קיצוצים נרחבים, כפי שנאלצו לעשות לא פעם כמה מיריבותיה.

ואולם, לא מדובר בקיצוצים שנובעים מקשיים; חרף הירידה במכירות האייפד, הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה הצביע על עלייה בהנכסות וברווחים, ואפל עתידה להשיק קטגוריית מוצר חדשה בחודשים הקרובים – מהלך שצפוי להזניק את הכנסותיה משמעותית. תחת זאת, מדובר בהתייעלות טבעית שמתרחשת לא פעם לאחר רכישת חברה גדולה ומיזוגה. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות