אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בסט ביי: הטאבלטים דועכים, ה-PC צומח

מנכ"ל בסט ביי: הטאבלטים דועכים, ה-PC צומח

היוברט ג'ולי, שעומד בראש קמעונאית האלקטרוניקה האמריקאית, מספר על תחיית עסקי המחשבים האישיים. להערכתו, הסיבה היא ורסטיליות הלפטופים ההיברידיים אל מול ושיעור חדשנות נמוך בקטגוריית מחשבי הלוח

31.07.2014, 13:49 | עומר כביר
סוף עידן הטאבלט? על רקע הירידה החדה במכירות האייפד של אפל, אומר מנכ"ל קמעונאית האלקטרוניקה האמריקאית בסט ביי, היוברט ג'ולי, שמכירות הטאבלטים ברשת החנויות שבניהולו מתרסקות. זאת, בעוד מכירות המחשבים האישיים דווקא רושמות עלייה.

קראו עוד בכלכליסט

"הטאבלטים זינקו ועכשיו הם מתרסקים", אמר ג'ולי בראיון לוולט מוסברג, עורך ומייסד אתר חדשות הטכנולוגיה re/code.

היוברט ג היוברט ג'ולי, מנכ"ל בסט ביי | צילום: בלומברג היוברט ג

“נפח המכירות ממש ירש בחודשים האחרונים. למעשה, ראינו תחייה של עסקי המחשבים האישיים, בין השאר כי מיקרוסופט הפסיקה למכור גרסאות ישנות (של ווינדוס, ע"כ). אבל אני חושב שהמחשבים הנייידים חווים תחייה מחודשת כי הם הופכים ליותר ורסטיליים. מחשב היברידי הוא גם מחשב נייד וגם טאבלט - וזה קורץ במיוחד לסטודנטים. יש לנו אבולוציה, הגבולות לא מוגדרים במדויק כמו בעבר. אני לא חושב שהמחשבים האישיים אמרו עדיין את המילה האחרונה".

עם זאת, ג'ולי לא סבור שהטאבלטים עומדים להיעלם מהזירה הטכנולוגית. “'מתרסקים' זו מילה חריפה מאוד", הוא אמר. “הטאבלטים היו תופעה שלא תיאמן. אני לא חושב שיש בהיסטוריה של הטכנולוגיה קטגוריה שהמריאה וגדלה כל כך מהר. העניין הוא שברגע שיש לך טאבלט מדור מסוים, אתה לא מרגיש שאתה חייב להתקדם לדור הבא. החדירה זינקה כל כך מהר שהשוק הוא כיום שוק של שדרוגים, ורמת החדשנות בשנה האחרונה לא הייתה מדהימה מספיק כפי שהייתה בשנתיים שקדמו לה. משתמשים צריכים סיבה לשדרג".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות