אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפלו מהצוק: פדיונות של 1.3 מיליארד שקל מהקרנות ביולי בצל הלחימה צילום: שאטרסטוק

מלחמה בעזה

נפלו מהצוק: פדיונות של 1.3 מיליארד שקל מהקרנות ביולי בצל הלחימה

הפדיונות התרכזו בעיקר בקרנות אג"ח קונצרני ואג"ח כללי. לפי הנתונים של מיטב-דש, המשקיעים לא לקחו סיכון והחלו להסיט כספים בחודש החולף לקרנות מניות חו"ל שגייסו כ-350 מיליון שקל

03.08.2014, 13:12 | שי סלינס

מצבע "צוק איתן" והלחימה בחמאס גררו את תעשיית קרנות הנאמנות לחודש ראשון של פדיונות לראשונה מאז דצמבר 2011 - כך עולה מאומדנים והערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב-דש.

 

הקרנות המסורתיות (בניכוי אלו הכספיות) רשמו החודש פדיונות של יותר מ-1.3 מיליארד שקל. הפדיונות התרכזו בעיקר בקרנות אג"ח קונצרני, אג"ח כללי וקרנות מניות בישראל מהן נפדו החודש יחד כ-3 מיליארד שקל.

לפי מיטב-דש המשקיעים לא לקחו סיכון והחלו להסיט כספים לקרנות מניות חו"ל שגייסו החודש כ-350 מיליון שקל. לעומתן, קרנות מניות בישראל וגמישות סיכמו את חודש יולי עם פדיונות של כ-370 מיליון שקל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 איבדו החודש כמיליארד שקל - פדיון ראשון מאז ספטמבר 2012. ואולם, מתחילת השנה, עדיין הגיוסים בקרנות אג"ח כללי מסתכמים ב-15.3 מיליארד שקל.

קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש פדיונות של 1.7 מיליארד שקל - הפדיון הגבוה ביותר מאז אוגוסט 2011. מתחילת השנה סך הפדיונות בקרנות אג"ח קונצרני מסתכמים בכ-300 מיליון שקל. הפדיון הגדול העביר לראשונה השנה את הקרנות המתמחות באפיק זה לפדיון של 300 מיליון שקל מתחילת השנה.

קרנות אג"ח מדינה גייסו החודש כ-1.25 מיליארד שקל - ירידה של כ-15% בממוצע הגיוסים לעומת החודש הקודם. מתחילת השנה סך הגיוסים בקרנות הממשלתיות עומד על יותר מ-10 מיליארד שקל. הקרנות הכספיות היו המגייסות הגדולות ביולי עם 3.1 מיליארד שקל - גם כאן, החודש החזק ביותר מאז אוגוסט 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות