אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטי אבטחה: ממשלת סין מגרשת את סימנטק וקספרסקי

אנטי אבטחה: ממשלת סין מגרשת את סימנטק וקספרסקי

הממשל הסיני, שמפעיל את הרשת הארגונית הגדולה בעולם, הסיר את מפיצות האנטי וירוס מרשימת הספקים שלו. הסיבה היא ככל הנראה חשש מפני שיתוף פעולה שלהן עם מאמצי הריגול הממשלתי של ארצות הברית

04.08.2014, 16:36 | הראל עילם
הממשל הסיני ממשיך לדחוק החוצה את חברות הטכנולוגיה המערביות: המקומון People's Daily, שופר של המפלגה הקומוניסטית, הכריז אמש (א') כי המחלקה הלוגיסטית של הממשל החליט להסיר את חברות האבטחה סימנטק וקספרסקי מרשימת הספקים המורשים לתוכנות אנטי וירוס.

קראו עוד בכלכליסט

הממשל הסיני מחזיק ברשת הארגונית הגדולה בעולם ובה עשרות מיליוני מחשבים. ההחלטה של המחלקה הלוגיסטית תשפיע על כל הגופים הממשלתיים בסין, וכן על אלפי חברות ממשלתיות. רשימת הספקים כוללת כעת רק 5 חברות סיניות, ביניהן Qihoo 360, ונוסטק ו-Rising.

יוג יוג'ין קספרסקי, מנכ"ל ומייסד חברת האבטחה | צילום: אוראל כהן יוג

מניית סימנטק ירדה ב-3.5% במהלך סוף השבוע. דובר קספרסקי אמר כי החברה נמצאת במגעים עם הממשל, בעוד שדובר סימנטק סירב להגיב לידיעה. עם זאת, לפני כחודש, סימנטק הייתה במגעים על הממשל הסיני לאחר שהוא הפסיק את השימוש במוצר אחר של החברה, שנועד למנוע דליפות מידע פנימיות. דוברת החברה הכחישה טענות לפיהן בקרוב הממשל יפסיק את השימוש במוצרים אחרים של החברה. הכנסות החברה באזור אסיה ירדו ברבעון האחרון ב-10%.

המעצמות מתנגשות, החברות נפגעות

זהו הצעד האחרון במלחמה כוללת שהממשל הסיני מנהל כעת מול המערב. לכאורה, המשבר האחרון החל בעקבות ההדלפות של אדוארד סנודן, עובד הקבלן לשעבר ב-NSA שחשף את היקף שיתוף הפעולה בין חברות אמריקאיות וגופי הביון המערביים. לפני כחודש הנחקרה סימנטק על ידי הממשל הסיני, שבדק האם תוכנות האבטחה שלהן כוללות דלת אחורית המספקת גישה לסוכנות הביון האמריקאית.

מדובר במשבר מתעצם בין שתי מעצמות העל, שמאשימות אחת את השניה בפשעי סייבר. ארצות הברית עצרה לאחרונה האקר סיני שהיה אחראי לפריצה לשרתי חברת לוקהיד מרטין. סין מצידה ממנפת את הסיטואציה על מנת לחזק את היצור המקומי ואת חברות התוכנה והחומרה הסיניות. למשל, בחודשיים האחרונים הורתה ממשלת סין למנהלי המערכות שלא לשדרג את המחשבים שלה לווינדוס 8 משום שמערכת ההפעלה "זוללת משאבים". חטיבת ההגבלים העסקיים בממשל הסיני גם פתחה בחקירה כנגד מיקרוסופט על כך שהיא מנצלת לרעה את כוחה בשוק כדי לקדם את חבילת התוכנות המשרדיות אופיס.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות