אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנסוניק: עכשיו הם גם מגדלים ירקות

פנסוניק: עכשיו הם גם מגדלים ירקות

החברה היפנית שידועה כיצרנית מסכי טלוויזיה נכנסת לתחום טכנולוגיית החקלאות בסינגפור וכבר מצליחה לייצר חסה, צנון ועלי בייבי בהיקף של 3.6 טונה בשנה. כיצד היא מתכננת לכבוש את שוק המזון?

04.08.2014, 20:55 | שירות כלכליסט
חברת פנסוניק היפנית, הידועה כיצרנית של מערכות קולנוע ביתיות ומסכי טלוויזיה, מעוניינת כעת להאכיל את תושבי סינגפור בצנוניות וחסה. חטיבה של ענקית האלקטרוניקה דיווחה בשבוע שעבר כי החלה למכור לרשת של מסעדות יפניות בסינגפור מוצרים טריים שהיא מגדלת בחוות ירקות מקורה, שלדבריה היא הראשונה מסוגה בסינגפור.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך הוא חלק מהמאמצים של פנסוניק להיכנס לתחום טכנולוגיית החקלאות, בעוד שבסינגפור מעוטת האדמות שואפים להפחית את התלות הכמעט כוללת שלהם בייצוא מזון.

"אנחנו חוזים שהחקלאות יכולה להיות מנוע צמיחה פוטנציאלי, בהתחשב במחסור העולמי באדמה ראויה לעיבוד בשינויי האקלים והביקוש ההולך וגובר למזון איכותי, וכן לאספקת מזון יציבה", אמר לעיתונאים היידקי באבה, מנהל בחטיבת אסיה והפסיפיק של פנסוניק.

מפעל פנסוניק בסינגפור. החברה מתכננת להגיע לגידול של למעלה מ-30 זני ירקות עד מרץ 2017, שיהוו 5% מכלל גידול הירקות המקומי מפעל פנסוניק בסינגפור. החברה מתכננת להגיע לגידול של למעלה מ-30 זני ירקות עד מרץ 2017, שיהוו 5% מכלל גידול הירקות המקומי מפעל פנסוניק בסינגפור. החברה מתכננת להגיע לגידול של למעלה מ-30 זני ירקות עד מרץ 2017, שיהוו 5% מכלל גידול הירקות המקומי

המתקן החקלאי שבשלב זה הוא בעל תפוקת ייצור קטנה יחסית של 3.6 טונה בשנה, מאפשר גידול של 10 סוגי ירקות כמו עלי בייבי, תרד וצנונית אדומה. חקלאות בתוך מבנים מקורים הופכת להיות מגמה בולטת בקרב חברות ההייטק היפניות. פוג'יטסו לדוגמה החלה לגדל חסה במפעל שלה בפוקושימה, בעוד ששארפ בוחנת את האפשרות של גידול תותים במתחם מקורה בדובאי.

בסינגפור, החווה של פנסוניק המשתרעת על פני 248 מ"ר, ממוקמת בתוך מפעל בשולי העיר. תאורת הפלורוסנט מפזרת אור ורדרד מנורות ה-LED שהותקנו כדי לטפח את הצמחים. החברה מגבילה את מספר המבקרים במקום על מנת שתוכל לשלוט ברמות הטמפרטורה הלחות והפחמן הדו חמצני.

בפנסוניק מתכננים לגדל יותר מ-30 זנים עד מרץ 2017, שיהוו 5% מכלל גידול הירקות המקומי. לדברי החברה, המחיר של הירקות שתגדל במתקן יוכלו להיות נמוך ב-50% בהשוואה לירקות המוטסים מיפן.

חוות הירקות של פנסוניק בסינגפור. 3.6 טונה בשנה של חסה, עליי בייבי, תרד וצנון חוות הירקות של פנסוניק בסינגפור. 3.6 טונה בשנה של חסה, עליי בייבי, תרד וצנון חוות הירקות של פנסוניק בסינגפור. 3.6 טונה בשנה של חסה, עליי בייבי, תרד וצנון

סינגפור, שדורגה על ידי הבנק העולמי כמדינה בעלת שיעור צפיפות האוכלוסין השני בגודלו בעולם, מייבאת למעלה מ-90% מהמזון שלה. ב-2013 סינגפור גידלה קרוב ל-22 אלף טונה של ירקות, זאת לעומת קצת יותר מ-17 אלף טונה ב-2004. לשם השוואה, בשנה שעברה היא ייבאה 514,574 טונה של ירקות.

לי סינג קונג, מומחה לטכנולוגיות חקלאות, אומר כי סינגפור יכולה לשפר את בטיחות המזון שלה עבור מוצרים מתכלים כמו ירקות, על ידי כך שתשתמש בטכניקות חדשות של עיבוד להעלאת הייצור. "עלינו לגדל בעצמנו כדי לספק הגנה בתקופות שבהן יש הפרעות באספקה", הוא אומר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות