אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפה רשת להברחת יהלומים מדרום אפריקה לישראל בהיקף עשרות מיליוני שקלים

נחשפה רשת להברחת יהלומים מדרום אפריקה לישראל בהיקף עשרות מיליוני שקלים

במסגרת חקירה של רשות המסים והיאחב"ל עלה החשד כי מספר ישראלים מעורבים בפרשה וכי אחד מהם התחזה לטייס כדי לעבור את ביקורת הגבולות; שמם של החשודים טרם הותר לפרסום

04.08.2014, 18:40 | זוהר שחר לוי
בית משפט השלום בתל אביב התיר היום (ב') לפרסום כי המשטרה ורשות המסים חשפו חשד לרשת עניפה של הברחת יהלומים בשווי עשרות מיליוני שקלים מדרום אפריקה לישראל. במסגרת החקירה עלה חשד כי אחד המעורבים התחזה לטייס כדי לעבור בנקל את ביקורת הגבולות.

קראו עוד בכלכליסט

רשות המסים והיאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) מנהלות בשבועות האחרונים חקירה לבדיקת חשד לרשת ענפה של הברחת יהלומים לישראל. מדובר בחקירה המשותפת ליחב"ל, למכס נתב"ג וליחידת יהלום ברשות המסים וכן בסיוע של הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

מהחקירה עלה החשד כי מספר ישראלים מעורבים בניהולה של רשת הברחת יהלומים מדרום אפריקה לישראל וכן בסחר באותם יהלומים מיובאים. לפי החשד, ישנם מספר ישראלים המעורבים בעשרות הברחות בשנים האחרונות המוערכים בעשרות מיליוני שקלים.

עוד עולה חשד כי אחד המעורבים התחזה לטייס באמצעות תיעוד מזוייף על מנת לעבור בנקל את ביקורת הגבולות בשדה התעופה בדרום אפריקה.

על פי החשד בוצעו על ידי המעורבים עבירות הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות על פקודת המכס ומס הכנסה וקשירת קשר לפשע בשווי המעורך בעשרות מיליוני שקלים.

במסגרת החקירה נחקר בשבועות האחרונים אחד החשודים במעורבות בפרשה אך בית משפט השלום בתל אביב אסר על פרסום שמו ופרטים המזהים אותו. יחד עם זאת, התיר בית המשפט לפרסם את עצם קיומה של החקירה.

הבוקר (ב') ערכו חוקרי היחב"ל חיפושים בביתו של חשוד נוסף במעורבות בפרשה וכן ביצעו חיפוש במשרדו ועיכבו אותו לחקירה. בהתאם להתפתחות החקירה יוחלט במשטרה בנוגע להמשך הטיפול בעניינו. החקירה, מוסיפים במשטרה, עודנה בראשיתה וצפויה חקירתם של מעורבים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות