אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מאבק השליטה ורכישת הענק: דו"חות טובים לאורבוטק ברבעון השני

אחרי מאבק השליטה ורכישת הענק: דו"חות טובים לאורבוטק ברבעון השני

יצרנית ציוד הבדיקה למסכים שטוחים תעצור את תוכנית הרכישה העצמית, בניגוד לדרישת קרן ION

04.08.2014, 21:16 | ניר צליק

אורבוטק, יצרנית ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ומעגלים מודפסים, סיימה את הרבעון השני עם שיפור של 4% בהכנסות ל־113.2 מיליון דולר לעומת 108.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב־10.5 מיליון דולר לעומת 12.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

לרבעון השלישי צופה אורבוטק הכנסות של 123–118 מיליון דולר. למחצית השנייה כולה צופה החברה הכנסות של 260 מיליון דולר, מה שיביא אותה להכנסות שנתיות של 478 מיליון דולר - בדיוק כפי שהשוק צפה לשנה זו. "בגלל האופי של פעילות ציוד הבדיקה למסכים שטוחים, הרבעון הרביעי צפוי להיות החזק ביותר השנה, כאשר בדרך כלל המחצית הראשונה של השנה חלשה יותר מהמחצית השנייה", כך אמר דורון אברמוביץ', סמנכ"ל הכספים של אורבוטק, ל"כלכליסט".

אורבוטק רכשה את חברת SPTS הבריטית, המפתחת מארזים מתקדמים לשבבים, בתחילת חודש יולי בתמורה ל־370 מיליון דולר. הכנסות SPTS לבדה, שעדיין לא נכללת בדו"חות אורבוטק משום שהעסקה טרם הושלמה, צפויות לעמוד על 100 מיליון דולר במחצית השנייה של 2014. כדי להשלים את העסקה, אורבוטק צפויה לקחת הלוואה של כ־300 מיליון דולר מקונסורציום שכולל כמה בנקים, כאשר הריבית עדיין לא נקבעה סופית.

"הקלוזינג של העסקה עם SPTS מתקרב", אמר אברמוביץ', "אנחנו עסוקים כרגע בהסכם המימון. הוא יהיה לשש שנים, ומדובר בסוג של הלוואת בולט שפורעים אותה לאורך השנים. כרגע החלטנו לעצור את תוכנית הרכישה העצמית בשל ההלוואה. רכשנו בשנה וחצי האחרונות מניות בשווי 42 מיליון דולר, כאשר לתוכנית הרכישה העצמית נותרו 15.5 מיליון דולר פנויים".

דורון אברמוביץ, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק דורון אברמוביץ, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק דורון אברמוביץ, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק

הפסקת הרכישה העצמית עשויה להיות קריטית על רקע המאבק שהתנהל מול קרן ION על השליטה בחברה רק לפני חודש. הקרן דרשה כי אורבוטק תגדיל את תוכנית הרכישה העצמית ותשקול לחלק דיבידנדים.

כחלק מההסכם בין החברה לבין קרן ION הסכימה אורבוטק לבחור את מבנה ההון של החברה, והיא תדווח לציבור על המדיניות עד 24 באוגוסט. הקרן רשאית לסיים את ההסכם עם אורבוטק בתוך 15 יום אחרי פרסום מדיניות מבנה ההון של החברה, ואז יוכל כל צד להשתחרר מההסכם. קרן ION ביקשה להחליף ארבעה דירקטורים באורבוטק לפני חתימת ההסכם. במסגרת ההסכם נקבע גם כי ב־15 בספטמבר יצביעו בעלי המניות על מבנה הדירקטוריון.

בעלי המניות יצטרכו להחליט האם דירקטוריון אורבוטק ישנה את המבנה שלו לכזה שיאפשר לבעלי המניות להחליף את כל חברי הדירקטוריון בכל שנה או שיישמר המנגנון המדורג, שלפיו אחת לשנה מוחלף שליש מחברי הדירקטוריון בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות