אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל המצב הביטחוני: טורניר ה-ATP בישראל בוטל צילום: ראובן שוורץ

מלחמה בעזה

בשל המצב הביטחוני: טורניר ה-ATP בישראל בוטל

טורניר הטניס שהיה אמור להיערך בתל אביב בין 15 ל-21 בספטמבר, לא ייערך בארץ. ישראל, ככל הנראה, גם לא תוכל לארח את נבחרת בלגיה במסגרת מוקדמות יורו 2016

05.08.2014, 10:51 | שירות כלכליסט
טורניר ה-ATP מסבב ה-250, שהיה אמור להיערך בתל אביב בין ה-15 ל-21 בספטמבר, לא ייערך בארץ. זאת בעקבות המצב הביטחוני השורר בישראל בשבועות האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת בלגיה. גם אותם לא נראה כאן בקרוב, צילם: אי פי איי נבחרת בלגיה. גם אותם לא נראה כאן בקרוב | צילם: אי פי איי נבחרת בלגיה. גם אותם לא נראה כאן בקרוב, צילם: אי פי איי

כבר בימים האחרונים היה די ברור לכל הקשורים לענף שהטורניר לא יתקיים במרכז הטניס ברמת השרון. שחקנים מסבב ה-ATP הודיעו כי לא יגיעו לישראל במצב הביטחוני הקיים.

הטורניר היה אמור להיות מאושר שישה שבועות לפני תחילתו. מבחינת איגוד הטניס מדובר בבשורה קשה מאוד עם השלכות אדמינסטרטיביות, כלכליות ולפוליטיות.

"איגוד הטניס מצר להודיע על ביטול תחרות הATP Negev Israel Open על סך פרסים של 1,000,000 אשר הייתה אמורה להתקיים במרכז הטניס רמת השרון בתאריכים 13-21.09.2014", נמסר מהאיגוד. "דריקטוריון ה-ATP החליט בישיבתו היום כי המצב הביטחוני בישראל לא יאפשר את קיומה של התחרות בתאריכים המדוברים".

תגובת יו"ר האיגוד אסי טוכמאיר: "אנחנו מאוד מצטערים על ההחלטה של ה ATP. מבחינתנו עשינו הכל על מנת שאפשר יהיה לקיים את הטורניר בארץ , ארגנו מימון מלא, התחרות כבר מאורגנת כמעט לחלוטין. הגשנו בקשה ל ATP לקיום ארבע תחרויות צ'לנגר ע"ס של עד 125,000 דולר בשנת 2015 במקום התחרות שבוטלה ואנחנו מקווים שנענה על כך בחיוב".

שלמה גליקשטיין, מנכ"ל האיגוד: "מבחינתנו זו אכזבה גדולה מאוד, קיבלנו את התחרות לפני שלושה חודשים ומאז עבדנו יום ולילה על מנת להרים את התחרות. ייחלנו לכך שתחזור תחרות גדולה כזו לארץ ואנחנו מאוד מאוכזבים שזה לא יצא לפועל השנה. אנחנו מבינים שתפקיד ה - ATP הוא לדאוג לשלומם של השחקנים ובמסגרת המצב שנוצר ההחלטה מקובלת עלינו".

באתר הרשמי של ה-ATP, נכתב: "ה-ATP מצטער להודיע שטורניר נגב ישראל הפתוחה בתל אביב לא ייערך ב-2014, בשל דאגות בטיחות ודאגות שנובעות מהקונפליקט הצבאי באזור".

כריס קרמודה, היו"ר בפועל והנשיא של ה-ATP, אמר: "אנחנו מביעים צער על כך שהטורניר לא ייערך בישראל השנה. לצערנו, אנחנו לא חושבים שאנחנו יכולים להמשיך כמתוכנן עקב המצב הביטחוני באזור. הבטחת הביטחון של שחקנינו, האוהדים וכל אלו שמעורבים בטורניר ברמה עולמית נמצאת בחשיבות הכי גבוהה מבחינתנו. אנחנו מקווים לחזור לתל אביב בשנה הבאה. בינתיים, והרבה יותר חשוב, אנחנו מקווים שהשלום והשקט ישובו לאזור".

 

כזכור, הטורניר הועבר מסנט פטרבורג שברוסיה, שם התקיים בשנים האחרונות, והיה אמור להיערך בתל אביב רק השנה. באיגוד הטניס הישראלי עבדו במרץ בחודשים האחרונים על מנת להגיע לסיכום עם שחקנים בכירים על מנת לנסות ולהביאם אל הטורניר, שהיה אמור להתקיים מיד לאחר מפגש גביע הדייויס מול ארגנטינה. טורניר תל אביב היה אמור להיות הטורניר הראשון מסבב ה-ATP שנערך בישראל מאז 1996.

לפי שעה, גם מפגש הדייויס לא אמור להתקיים בישראל.

גם נבחרת בלגיה בכדורגל מתרחקת מישראל בגלל המצב הביטחוני. המשחק במסגרת מוקדמות יורו 2016 אמור להתקיים ב-9 בספטמבר אבל ככל הנראה ישראל לא תוכל לארח אותו. בהתאחדות לכדורגל עובדים במטרה להזיז את תאריך המשחק ליוני הקרוב - בהסכמת הבלגים. אולם ייתכן שאופ"א תחייב שהמשחק יתקיים במדינה אחרת.

הנזקים הכספיים מאי קיום המשחק בישראל עשויים להגיע עד ל-3 מיליון שקל, לא מכה קלה להתאחדות שסובלת מגירעון.

עוד היום: מנהלת הליגה הודיעה כי משחקי גביע הטוטו ייערכו ביום שבת הקרוב וביום שלישי הבא.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות