אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות: אנזימוטק מקיבוץ מענית התרסקה ב-39% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בירידות: אנזימוטק מקיבוץ מענית התרסקה ב-39%

לאחר ההפתעה מנתוני המאקרו, דאו ג'ונס ירד ב-0.8%, נאסד"ק נחלש ב-0.7% ו-S&P 500 איבד 1%; החברה הישראלית דיווחה על תוצאות גרועות והנמיכה תחזיות לשנה כולה

05.08.2014, 23:06 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:00 - וול סטריט ננעלה בירידות: לאחר ההפתעה מנתוני המאקרו דאו ג'ונס ירד ב-0.8%, נאסד"ק נחלש ב-0.7% ו-S&P 500 איבד 1%.

21:00 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד היום מחיר הזהב ב-0.3% לרמה של 1,284 דולר לאונקיה. נתוני המאקרו החזקים שפורסמו היום, הגבירו את חששות המשקיעים מפני הקדמת מועד תחילת העלאות הריבית, מה שגרם לחיזוק הדולר (שהינו נכס מקלט חלופי לזהב) ולירידות שערים במדדי המניות.

20:00 - מניית גרופון (GRPN) יורדת ב-2.7%. החברה תפרסם היום את תוצאותיה וצפויה לדווח על רווח נקי של סנט למניה ברבעון השני. 

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. פוטסי בלונדון ננעל ביציבות, דאקס הגרמני וקאק בפריז עלו ב-0.4% והבורסה במילנו נפלה ב-1.6%.

18:00 - לאחר נתוני המאקרו - תשואת האג"ח הממשלתית האמריקאית עולה לרמה של 2.51%.


לדברי כריס גפני (Gaffney), אסטרטג שווקים בכיר ב-EverBank Wealth Management, המשקיעים חוששים מפני האפשרות של האצת הליך העלאות הריבית. "בהינתן הצמיחה הכלכלית המהירה, המשקיעים חוששים שהפד נמצא מעבר לפינה. אולם, אנחנו עדיין חושבים שהסביבה טובה לשוק המניות בשל רמת הריבית הנמוכה והשיפור בכלכלה. העלייה של 4.5% במדד S&P 500 מאז תחילת השנה היא סבירה".

17:00 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: מדד מנהלי הרכש במגזר הלא יצרני לחודש יולי עמד על 58.7 נקודות. צפי האנליסטים היה לקריאה של 56.6 נקודות במדד, לעומת קריאה של 56 נקודות בחודש הקודם.

במקביל, פורסמו נתוני ההזמנות ממפעלים לחודש יוני עם גידול של 1.1%. לעומת צפי האנליסטים לעלייה של 0.6% בהיקף ההזמנות, וירידה של 0.5% בחודש הקודם.

 

16:45 - מזור רובוטיקה(MZOR) המשווקת ומוכרת את המערכת הרובוטית רנסאנס (Renaissance) לניווט בניתוחי עמוד שדרה, רשמה ברבעון השני של 2014 הכנסות של 4.5 מיליון דולר, לעומת 6.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2013. החברה פספסה את צפי ההכנסות של האנליסטים שעמד על 5.89 מיליון דולר.

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות. דאו ג'ונס יורד ב-0.3%, S&P 500 נחלש ב-0.4% ונאסד"ק מאבד 0.5%. אנזימוטק מתרסקת ב-37%.

16:30 - חברת אנזימוטק(ENZY) הישראלית מקיבוץ מענית, ספקית מוצרים ופתרונות מבוססי שומנים מיוחדים (lipids). פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2014. הכנסות הרבעון לפי שיטת השווי המאזני ירדו ב-39.8% לרמה של 9 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ירד ל-0.5 מיליון דולר. החברה הנמיכה ציפיות להכנסות שנת 2014 בפעם שניה, וצופה כי ינועו בין 46 ל-52 מיליון דולר, לעומת התחזית הקודמת לטווח של 68-85 מיליון דולר ולעומת התחזית הקודמת לטווח הכנסות של 88-95 מיליון דולר.

דר' אריאל כץ , נשיא ומנכ"ל אנזימוטק: "ברבעון השני חווינו אתגרים תפעוליים שנבעו מהשפעות חיצוניות על השווקים בהם אנחנו פועלים ואשר פגעו בתוצאות החברה, על אף שצפינו שהרבעון יושפע ממגמות אלו, במיוחד אלו הקשורות לשינויים הרגולטורים בשוק המזון לתינוקות בסין ולהאטה בארה"ב ובאוסטרליה בשוק האומגה 3, ההשפעה בפועל הייתה גדולה יותר מהצפוי, ותמשיך להשפיע על אנזימוטק במהלך שני הרבעונים הבאים לפחות".

אנזימוטק - יצרנית האנזימים לתעשיית המזון והתרופות, חותכת את תחזיותיה בשנית, צילום: אלעד גרשגורן אנזימוטק - יצרנית האנזימים לתעשיית המזון והתרופות, חותכת את תחזיותיה בשנית | צילום: אלעד גרשגורן אנזימוטק - יצרנית האנזימים לתעשיית המזון והתרופות, חותכת את תחזיותיה בשנית, צילום: אלעד גרשגורן

15:30 - אלוט תקשורתדיווחה על תוצאותיה לרבעון השני עם שיפור ניכר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אולם מדובר באכזבה לעומת צפי האנליסטים. החברה דיווחה על הכנסות של 28.2 מיליון דולר, גידול של 31.1% לעומת הכנסות של 21.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון עמד על 1.9 מיליון דולר או 6 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 900 אלף דולר או 3 סנט למניה ברבעון המקביל. צפי האנליסטים היה לרווח נקי של 3 מיליון דולר או 8 סנט למניה על הכנסות של 28.6 מיליון דולר.

14:00 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ג') בציפייה לפרסום מדד מנהלי הרכש של המגזר הלא יצרני לחודש יולי. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס נסחרים ביציבות, החוזים על S&P 500 ונאסד"ק נחלשים ב-0.2%.

ענקית הביטוח הבינלאומית AIG דיווחה אתמול לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון, עם עלייה של 13% ברווח הנקי ל-3.07 מיליארד דולר. הרווח הנקי למניה אשר כלל סכום חד פעמי של 96 סנט שנבע ממכירת חטיבת חכירת המטוסים, הסתכם ב-2.1 דולר לעומת 1.84 דולר ברבעון המקביל. בנוסף, AIG הסכימה לשלם 960 מיליון דולר ליישוב טענות של הטעיית משקיעים לגבי מצבה הכספי בין השנים 2006-2008.

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות: "מדד מנהלי הרכש בסין בשילוב חילוץ ממשלתי של הבנק המוביל בפורטוגל תרמו אמש לאופטימיות המשקיעים בשילוב ירידה בפרמיות הסיכון הגלובליות. נראה שהשווקים סימנו תחתית למהלך התיקון הבריא אשר אירע בשווקים. חשוב להדגיש כי לאחר כל מהלך עליות מהותי צפוי תיקון וסביר שנראה תיקון עמוק יותר בהמשך. ניתוח תנועת מכשירי הגידור מראה כי הביקוש למכשירי הגידור הקצרים קרסה ומנגד הסוחרים אינם צופים פריצה חדשה של שיא כל הזמנים בטווח הקצר".

 

מאקרו ארה"ב: היום לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסם מדד מנהלי הרכש במגזר הלא יצרני לחודש יולי. צפי האנליסטים הינו לקריאה של 56.6 נקודות במדד, לעומת קריאה של 56 נקודות בחודש הקודם.

 

במקביל, יפורסמו נתוני ההזמנות ממפעלים לחודש יוני. צפי האנליסטים הינו לעלייה של 0.6% בהיקף ההזמנות, לעומת ירידה של 0.5% בחודש הקודם.

 

טויוטה (TM) פרסמה הבוקר תוצאות מרשימות בסיכום הרבעון והכתה את צפי האנליסטים. יצרנית המכוניות הגדולה בעולם דיווחה על גידול של 4.6% ברווח הנקי ל-587.77 מיליארד ין, מעל צפי האנליסטים שעמד בממוצע על 497.3 מיליארד ין. הכנסות החברה עלו ב-2.2% ל-6.39 טריליון ין. היצרנית היפנית הותירה על כנה את תחזית הרווח השנתית (לשנה הפיסקאלית שתסתיים במרץ 2015) על 1.78 טריליון דולר. תחזית החברה משקפת ירידה מול רווחיה בשנת 2013, שהסתכמו ב-1.82 טריליון ין – ירידה אותה מייחסת החברה להיחלשות המכירות דווקא ביפן, על רקע העלאת מס הקנייה במדינה שנכנסה לתוקף בתחילת אפריל השנה.

לומניס(LMNS) החברה הגדולה בעולם בתחום הלייזר הרפואי לשוקי הכירורגיה, רפואת-עיניים וטיפולים אסתטיים, פרסמה את התוצאותיה לרבעון השני. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון ב-72.5 מיליון דולר, גידול של 9.3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 4.7 מיליון דולר, גידול 65.1%, בהשוואה לרווחי הרבעון המקביל. הרווח הנקי למניה עמד על 13 סנט, מול 10 סנט ברבעון השני של 2013. על רקע הנתונים החיוביים העלתה לומניס את התחזיות לשנת 2014.

 

ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס

 

"הסיבה היחידה שאנחנו מדברים על מבנה ההון של החברה היא בגלל שזה נחשף ולא רצינו להשאיר פתח לשמועות. מבחינת המצב בשוק והמאזן שלנו, זה יהיה זמן טוב לייצר חוב לטווח ארוך יותר מהחוב הנוכחי", כך אמר ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר(TSEM), ל"כלכליסט". "דיברנו עם כמה בנקים גדולים, יש הצעות שונות ואנחנו בוחנים אותן. מה שאנחנו לא בוחנים הוא גיוס במניות. לא יהיה דילול של בעלי המניות אם נחליט לבצע שינוי של מבנה החוב".

 

המסחר במרבית הבורסות באירופה מתנהל כעת בעליות. המדדים המובילים מקבלים רוח גבית מהעליות שנרשמו אתמול בניו יורק ומנתוני מדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני של חודש יולי בספרד ובריטניה אשר הצביעו על התרחבות כלכלית ועמדו מעל לציפיות האנליסטים. באיטליה לעומת זאת, על אף שהמדד הצביע על התרחבות - 52.8 נקודות, צפי האנליסטים היה לקריאה גבוהה יותר של 53.2 נקודות.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורוסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת . ניקיי ירד ב-1%, האנג סנג עלה ב-0.2% והבורסה בשנגחאי נחלשה ב-0.2%. בסין, מדד מנהלי הרכש של HSBC בתחום השירותים ירד לרמתו הנמוכה ביותר ב-9 השנים של פרסום הנתון. המדד רשם ביולי 50 נקודות - רמת האמצע המבחינה בין התרחבות כלכלית לצמצום. זאת מול קריאה של 53.1 נקודות שנרשמה בחודש הקודם.

"הנתון החלש משקף ככל הנראה את ההשפעה של ההאטה המתמשכת במגזר שירותי הנדל"ן בערים רבות בסין, כשהעסקים הרלבנטיים, כמו סוכנויות שיווק ופעילות שירותים לנכסים, מתמודדים עם ירידה בפעילות", אמר הכלכלן הראשי של HSBC בסין, קו הונגבין (Qu Hongbin).

מדד המנהלים המקביל של HSBC בהונג קונג עלה ל-50.4 נקודות, רמתו הגבוהה מזה חמישה חודשים. 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות