אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזור רובוטיקה: ירידה בהכנסות - זינוק בהפסד צילום: נמרוד גליקמן

מזור רובוטיקה: ירידה בהכנסות - זינוק בהפסד

גידול בהוצאות השיווק והמו"פ הקפיץ את ההפסד הנקי ברבעון השני ל-3.7 מיליון דולר - מול הפסד של 519 אלף דולר ברבעון המקביל. המנכ"ל אורי הדומי: "נאלצנו להתמודד עם הליכי אישור ארוכים מהרגיל להזמנות בקרב לקוחות פוטנציאליים בארה"ב"

05.08.2014, 14:36 | מיקי גרינפלד

מזור רובוטיקה, המשווקת ומוכרת את המערכת הרובוטית רנסאנס (Renaissance) לניווט בניתוחי עמוד שדרה, רשמה ברבעון השני של 2014 הכנסות של 4.5 מיליון דולר, לעומת 6.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2013. החברה פספסה את צפי ההכנסות של האנליסטים שעמד על 5.89 מיליון דולר.

מזור נסחרת בת"א,ובמקביל ותעודות פיקדון למסחר (ADR) שלה נסחרות בנאסד"ק. הכנסותיה בשוק האמריקאי הסתכמו ברבעון המדווח ב-3.1 מיליון דולר, מול 4.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2013. הכנסות החברה מחוץ לשוק האמריקאי הסתכמו ב-1.4 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה מייחסת את הירידה בקיטון במכירת מערכות ה-Renaissance. החברה מכרה שתי מערכות בארה"ב ושתיים באסיה - האחת בהונג קונג והשנייה בטייוואן.

מנגד, הכנסות החברה ממכירת מוצרים מתכלים ושירותים הסתכמו ברבעון השני של 2014 ב-2.1 מיליון דולר, גידול של 17% בהשוואה לרבען המקביל.

החברה רשמה ברבעון זינוק בהפסד התפעולי לרמה של 3.7 מיליון דולר, מול הפסד תפעולי של 426 אלף דולר ברבעון המקביל. החברה מסבירה את את הזינוק בגידול ניכר בהוצאות התפעוליות על פיתוח מערך השיווק ומערך המו"פ - בסיכום הרבעון עמדו ההוצאות התפעוליות על 7.2 מיליון דולר, מול 5.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הזינוק בהפסד התפעולי השפיע כמובן על השורה התחתונה: החברה סיימה את הרבעון השני עם הפסד נקי של 3.7 מיליון דולר, או 9 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 519 אלף דולר או 2 סנט למניה ברבעון השני של 2013. בה בעת, במקרה זה התוצאה פחות גרועה מצפי האנליסטים, שעמד על הפסד של 13 סנט מניה.

תזרים המזומנים ששימש לפעילות שוטפת הסתכם ברבעון השני של 2014 ב-3.1 מיליון דולר, בהשוואה למזומנים שנבעו מפעילות שוטפת בהיקף של כ-200 אלף דולר ברבעון השני של 2013. נכון ליום ה-30 ביוני 2014 היו בידי החברה מזומנים, שווי מזומנים ופיקדונות לזמן קצר בהיקף של 58.4 מיליון דולר.

"במהלך הרבעון השני, המשכנו לבנות צבר הזמנות איתן בארה"ב ובאסיה, שהינם שווקי היעד העיקריים שלנו. יחד עם זאת, נאלצנו להתמודד עם הליכי אישור ארוכים מהרגיל להזמנות בקרב לקוחות פוטנציאליים בארה"ב", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור, בתגובה לתוצאות. "העניין במערכת ה-Renaissance נותר גבוה, כפי שבא לידי ביטוי בתגובות שקיבלנו ממנתחים שהתנסו בשימוש במערכת במעבדות ההדרכה שלנו. אנו צופים כי הדבר יבוא לידי ביטוי בגידול במכירות במחצית השנייה של 2014", הוסיף הדומי.

מערכת מזור רובוטיקה מערכת מזור רובוטיקה מערכת מזור רובוטיקה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות