אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגור, בינתיים צילום: עמית שעל

סגור, בינתיים

הבר התל־אביבי ליאו נסגר "נוכח התקופה המחורבנת", החומוסייה המיתולוגית של הסורים בכרם התימנים משתפצת, וקרון קפה חדש ומקסים נפתח בכפר יהושע

06.08.2014, 09:04 | גלי וולוצקי
סגירה או מקצה שיפורים. הבר התל־אביבי ליאו, שנפתח בקול תרועה רמה על ידי עומר גרשון וגילי קצנלנבוגן רק לפני כחודשיים, נסגר בשבוע שעבר. קצנלנבוגן פרסם בפייסבוק הודעה בזו הלשון: "נוכח התקופה המחורבנת ומצב הרוח של כולנו, החלטנו שזה אולי לא הזמן לחגיגות גדולות ובילויים. לכן נפתח את ליאו עם הפתעות וחידושים בעוד שבועיים, בתקווה שייגמר הכל".

קצנלנבוגן אומר כי לא מדובר בסגירה לצמיתות, אלא בכמה שינויים. המסעדן יאיר בקייר, שהיה בעבר הבעלים של מסעדת הרברט סמואל, יבצע את השדרוג, ובין השאר, הוא מסביר, תיווצר הבחנה ברורה יותר בין הקומה התחתונה לעליונה - שבה גם יותר העישון, יוכנס פסנתר כנף ויהיו הופעות ג'אז. גם תפריטי הקוקטיילים של הקומות יהיו שונים. "המקום נפתח בתקופה קשה, ובנסיבות אלה היה קשה להתניע אותו", אומר בקייר. "ליאו ייפתח מחדש ב־10 באוגוסט".

ליאו. נפתח רק לפני כחודשיים, צילום: עמית שעל ליאו. נפתח רק לפני כחודשיים | צילום: עמית שעל ליאו. נפתח רק לפני כחודשיים, צילום: עמית שעל

 

החומוס בדרך. כבר יותר מחצי שנה שאוהדי החומוסייה הוותיקה "הסורים" (המכונה גם "הסורי") בכרם התימנים בתל אביב מתגעגעים למנה הקמצנית והמשובחת שאליה התמכרו. ראשיתו של הסיפור בסגירה המפתיעה של המקום בינואר, כשבכרם נפוצו שמועות על סכסוך בין האחים המפעילים את החומוסייה לבין אח ששב מחו"ל. לאחר שבועות מספר צץ החומוס של הסורי, כסוג של מסעדת פופ־אפ, במרקייה של ישראל הסמוכה, אבל גם המיזם הזה לא האריך ימים.

בינתיים ערק עובד לשעבר של "הסורים" לחומוסייה בסמטת בית הבד בעיר, שם הוא מכין מנה דומה. החדשות הגדולות הן השיפוץ המתרחש בימים אלה במשכנם של "הסורים". הקבלן אמנם קימץ בפרטים, אבל הבטיח שבקרוב מאוד תיפתח החומוסייה בהרכב זה או אחר של האחים המקוריים.

תחנת קפה. בבקרים מגיעים רצים ורוכבי אופניים, בשבתות מוגש ג תחנת קפה. בבקרים מגיעים רצים ורוכבי אופניים, בשבתות מוגש ג'חנון למשפחות | צילום: עמרי אילת תחנת קפה. בבקרים מגיעים רצים ורוכבי אופניים, בשבתות מוגש ג

 

קפה ליד רכבת העמק. ארבעה ילידי כפר יהושע, עמרי ומיכל אילת ובני ולני הלוי, פתחו לפני כמה חודשים את "תחנת קפה" בכפר יהושע, בסמוך לשדות בעמק יזרעאל. אחרי תקופת הרצה המקום ייפתח גם בערב - בימי רביעי ושבת. הערב יחגגו את הפתיחה בהופעה חינמית של אורית גלבמן ושירי גולן. המקום הסימפטי שוכן בעגלה שבנו הבעלים בעצמם, וממוקם בסמוך לתחנה של רכבת העמק ההיסטורית. האווירה המשפחתית מושכת בבקרים רצים ורוכבים, ובשבתות משפחות שבאות לאכול ג'חנון. בתפריט כריכים, טוסטים, קפה איטלקי, גרנולה, עוגיות וקרטיבים טבעיים במבחר טעמים. רבים מהמרכיבים נרכשים מחקלאי האזור, למשל סברס טרי המוגש קפוא על מקל, מלונים, גבינות ועוד. פרטים: בכניסה לכפר יהושע, 054-7567900.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות