אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תספורת באמפל: חוב של מיליארד שקל למחזיקי האג"ח - נמחק צילום: אוראל כהן

תספורת באמפל: חוב של מיליארד שקל למחזיקי האג"ח - נמחק

שנתיים וחצי אחרי תחילת המגעים עם יוסי מימן וסמנכ"לית הכספים אירית אילוז, מחזיקי האג"ח יקבלו סכום זניח של 48 מיליון שקל

05.08.2014, 19:40 | יניב רחימי

שנתיים וחצי אחרי שהנהלת אמפל בראשות בעל השליטה, יוסי מימן וסמנכ"לית הכספים, אירית אילוז, החלו במגעים עם המשקיעים המוסדיים במטרה לגבש הסדר חוב, מחזיקי האג"ח של אמפל התבשרו על ידי הנאמנים שיקבלו בקרוב סכום זניח של 48 מיליון שקל, המהווים כ-5% מחוב כולל של מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

באמפל התכוונו להחזיר את החוב באמצעות דיבידנדים שיתקבלו מ-EMG, החברה שאחראית על צינור הגז בין מצרים לישראל ובה מחזיקה אמפל ב-12.5%. אלא שהמהפך השליטוני במצרים ומספר פיצוצים בצינור הגז בשלהי 2011 הובילו את מימן והנהלת אמפל להכריז על הסדר חוב ולעצור את התשלומים למחזיקי האג"ח.

ההודעה על חלוקה של 48 מיליון שקל למחזיקי האג"ח הגיעה לאחר החלטת בית המשפט של ניו יורק שנתן צו המאשר את התקשרות המפרק האמריקאי בהסכם פשרה עם הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של אמפל. זאת אחרי שבמאי השנה אישרה אסיפת המחזיקים את הסכם הפשרה המבוסס על כך שאמפל נכנסת לפירוק בהתאם לצ'פטר 7 בחוק האמריקאי.

המקור לסכום שיחולק למחזיקים הוא כרית ביטחון שהייתה אצל הנאמנים, בניכוי הוצאות שונות של כ-2 מיליון שקל בגין שכר טרחת נציגות, נאמן, עורכי דין וכדומה.

יוסי מימן - ההסדר מסתמן כאחד הגרועים, צילום: אלירן אביטל יוסי מימן - ההסדר מסתמן כאחד הגרועים | צילום: אלירן אביטל יוסי מימן - ההסדר מסתמן כאחד הגרועים, צילום: אלירן אביטל

התמורה תחולק כך שסדרה ב' תקבל 14.3 מיליון שקל וסדרה ג' תקבל 33.3 מיליון שקל. לעת עתה אלו כל המקורות המצויים שיכולים לשרת את החוב למחזיקי האג"ח.

בהמשך מקווים מחזיקי האג"ח להנות מתקבולים נוספים שעשויים להגיע בדרך של גביית ערבות אישית שנתן בעל השליטה לשעבר, מימן, בגין הלוואה של כ-20 מיליון דולר שאמפל העמידה לפרויקט בחו"ל, וממימוש נכסים בהיקפים לא מהותיים שנותרו בחברה.

גם אם יצליחו המחזיקים באמצעות הנאמנים לשים ידם על נכסים נוספים ולהגדיל את ההחזר, עדיין מדובר בסכומים לא מהותיים שלא יצליחו להמתיק את ההסדר שמסתמן כאחד הגרועים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות