אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל כיל: "הפוליטיקאים מפחדים לתמוך בנו, העובדים לא רוצים לעזור"

מנכ"ל כיל: "הפוליטיקאים מפחדים לתמוך בנו, העובדים לא רוצים לעזור"

בפגישה אינטימית במועדון רוטרי בתל אביב הרשה לעצמו סטפן בורגס לשחרר קיטור על המלצות ועדת ששינסקי 2: "החליטו שהרווח שלנו מופרז, רק כי חושבים שהוא מופרז". עידן עופר דגל אדום? "קרן פרייבט אקוויטי היתה חולבת את החברה יותר"

06.08.2014, 08:14 | דוד רפאלי

"כמעט כל מי שדיברתי איתו אמר 'זה טירוף! אני תומך בכם', אבל אף אחד לא מוכן לתמוך פומבית", ציין שלשום מנכ"ל כיל סטפן בורגס, שהתייחס להמלצות של ועדת ששינסקי 2. בורגס אמר את הדברים במפגש אינטימי במועדון רוטרי בדרום תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס מנכ"ל כיל | צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן

בורגס סיפר שנפגש לשיחה אישית עם יותר ממחצית חברי הכנסת: "בנט מבין את המצב אולי הכי טוב מכל שרי הממשלה שדיברנו איתם, אבל זה לא הקרב שלו. כך גם ראש הממשלה, שהפנה אותנו לשר האוצר. בוז'י הרצוג מתחיל להבין, הוא בחור מאוזן מאוד. ברוורמן לא מאמין שמה שאנחנו אומרים נכון, אז העברנו לו את הנתונים והוא יבדוק, אבל גם הוא אמר שיהיה לו קשה פוליטית לדבר על זה. סלומינסקי (יו"ר ועדת הכספים - ד"ר) אמר שזה נושא מסובך מדי בשבילו. לעמיר פרץ יש אינטרסים משלו, של שלום בגדה, הוא לא מתעניין בים המלח, אפילו לא בהיבטים של איכות הסביבה; הוא אולי האכזבה הכי גדולה שלנו מבין כל הפוליטיקאים".

אחד הנוכחים שאל על התאחדות התעשיינים, ובורגס ענה כי הם ש"מכרו" את כיל ב־2011 ועשו עסקה עם הממשלה - החרגת כיל מהחוק לעידוד השקעות הון, כך שהיא תשלם מס חברות מלא, כדי שלא יחריגו חברות נוספות מהחוק.

לדברי בורגס, "הוועדה (ששינסקי 2 - ד"ר) אומרת - אנחנו חושבים שהרווח שאתם עושים מופרז. למה? כי אנחנו חושבים שהוא מופרז. לא כי השאר מרוויחים יותר או פחות".

בורגס סיפר: "ראשי הוועדים אומרים לנו - לא ממש אכפת לנו מששינסקי. אם תבטיחו לנו עוד עבודות, תיתנו העלאה אוטומטית של 5% בשכר ועוד רשימה של דרישות, אולי נעזור. אמרתי להם - חברים, אנחנו בסירה אחת, כולם פה יאבדו את העבודה שלהם. הם ענו - אתם לא תפטרו, כי אנחנו נשבות. דווקא ניסנקורן ובביוף הם אנשים הגיוניים (יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר מרחב הנגב מאיר בביוף - ד"ר), אבל הם לא מצליחים לשכנע את ראשי הוועד".

אחד המשתתפים טען שהבעיה היא בעל הבית עידן עופר, שנתפס כ"דגל אדום" במדינה. "מתוך פרספקטיבה של בחור חדש שבא לשכונה, משפחת עופר השקיעה עשרות מיליארדים במדינה הזאת", ענה בורגס. "אם הייתם נותנים את החברה לפרייבט אקוויטי אמריקאית, היא היתה חולבת אותה והמדינה לא היתה רואה כלום. למה אתם תוקפים כך יזמים שלכם?".

ארמונד לנקרי, יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח, אמר: "דבריו של בורגס חמורים. אמרנו שאנחנו מוכנים להירתם למאבק כי אנחנו חושבים שוועדת ששינסקי משפיעה לרעה על המשק והכלכלה. מאז בורגס נכנס לתפקידו אנחנו נמצאים במסגרת של התייעלות ואנחנו מסכימים לכך, אבל ביקשנו להיות שותפים. לא היתה לנו דרישת שכר ולא כלום".

מהתאחדות התעשיינים נמסר כי היא "פועלת כדי להכליל במסגרת החוק לעידוד השקעות הון תעשייה קטנה, בינונית וגדולה. בדיוני ששינסקי 2 יהיה מקום לדיון מחודש בנושא צירופה של כיל לחוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא מבין איזו כפיות טובה של העובדים שלכם, גם מרוויחים טוב אבל מאוימים כעת
אני הייתי מת לעבוד במפעלים שלכם, לו היו לי הכישורים ואולי הקשרים. כרגע מובטל מאונס. איזו כפיות טובה, גם אתם מרוויחים ברמה אחרת ממי שאני מכיר - זה מצד אחד וגם אתם רואים שהמצב מצד המדינה לא הולך להיות טוב להנהלה שלכם, אז מה הקטע שלא לעזור לה? אתם יורים לעצמכם ברגל, בתחילתו ובסופו של דבר - אתם תאכלו אותה. מוכן להתחלף איתכם - אתמול.
עזרא , מרכז  |  06.08.14
5.
עדי! מה רע בהפקת רווח הדדי למדינה ולחברה? תגיד אתה תודה ותפרגן!
קח זאת לתשומת ליבך - בלי כיל ובמיוחד היום - המדינה תהיה על הפנים. תפנים! כיל לא נרתעת ממשברים וכיל לא בורחת גם אם תמשיך להתבטא ככה על חשבוננו העובדים. מי אם לא חברה כזו - תשקיע כאן על אף הקשיים ודווקא בימי מלחמה ואנטי עולמי?!?
מרק , דרום  |  06.08.14
4.
עוד מעט באמת תבכו אבל הכי גרוע שאני אבכה
לא מבין את הרשעות הזו לאיד, את מסך ובליל הדיבורים שאין להם כל כיסוי. הייתם רוצים לראות את כיל על הרגליים, אותנו העובדים כמפוטרים - עם תיוג של פריפריה כושלת ואז התיאוריה שלכם היתה מזנקת לשמיים. זהו נגמרה המלחמה, עבר תשעה באב (שנאת חינם...) - חזרתם להיות אדם לאדם זאב?!? אולי תגדילו קצת את האונות במוח ותבינו מה ההשלכות? קצת תמיכה לא תזיק.
עובדיה , הדרום  |  06.08.14
3.
תנו לכיל את הרוח הגבית לדאוג לתושבי הנגב במופלים
ועדת שישנסקי חייבת לתת לחברת כיל את התנאים שיאפשרו לה להגדיל את השקעותיה במדינה בכלל ובנגב בפרט. אל למדינה להתחשבן עם עידן עופר באופן אישי על גבם של תושבי הנגב שמבקשים אך ורק להתפרנס בכבוד ועובדים ימים כלילות במפעלים הכימיים המסוכנים במדינה. המדינה צריכה לדאוג לכך שהנהלת כיל לא תבצע הליכים פופוליסטיים על גב בעובדים שכן הם הצלע החלשה בכל המשולש....יש להחריג את כיל ולהעניק לה הטבות מס שהינם כספים שעתידים להיות מושקעים בנגב ובמדינה וחבל שיגיעו לאפריקה או לכל מדינה אחרת בעולם.
יוני , בנגב  |  06.08.14
2.
שלא יבלבל את השכל- אני עוד שניה מתחיל לבכות דמעות תנין..
כי"ל חברה חזקה מאוד מאוד , הבכירים מרוויחים יופי וגם אחרון הפועלים משתכר ביחס לשאר הפוטעלים פי שניים או שלוש בשקט ..שלא יבכה על כך שהמדינה מעונינית לקבל נתח ממשאבי הטבע שהכי"לניקים מייצרים ממנו כסף כבר שנים.. קח את דמעות התנין שלך ולך הביתה חצוף-בלי מדינת ישראל ומה שקיבלתם לא הייתם היום קימים בכלל..
עדי , צפון  |  06.08.14
לכל התגובות