אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברשות השידור מנסים להקשות על העברת סמכויות הניהול לכנ"ר צילום: דוד וינוקור

ברשות השידור מנסים להקשות על העברת סמכויות הניהול לכנ"ר

במייל פנימי שהגיע ל"כלכליסט", העובדים נתבקשו שלא להעביר מידע לכונס הנכסים ללא אישור המנכ"ל. ניהול הרשות אמור לעבור לכנ"ר כחלק מהמהלך לסגירתה ופתיחתה מחדש

06.08.2014, 08:47 | אופיר דור

האם הנהלת רשות השידור מנסה לעכב את העברת סמכויות הניהול לידי כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר)? לידי "כלכליסט" הגיע מייל ששלח השבוע אורי ג'אנה, מנהל חטיבת מבצעים והפקה בערוץ 1, למנהלים הכפופים לו, שבו הוא מורה להם לא להעביר מידע לנציגי הכנ"ר ללא אישור מנכ"ל הרשות.

"בימים האחרונים פונים נציגים של כונס הנכסים למנהלי מחלקות ומדורים כדי לקבל אינפורמציה על יחידותיהם", נכתב במייל. "כל פנייה כזאת צריכה להיענות בהפניה ללשכת מנכ"ל. רק באישור מנכ"ל אפשר לתת להם אינפורמציה". ניתן להעריך כי אין מדובר ביוזמה מקומית של מנהל חטיבה וכי מנהלים נוספים שלחו הנחיה דומה לכפופים להם.

מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם , צילום: דוד וינוקור מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם | צילום: דוד וינוקור מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם , צילום: דוד וינוקור

רשות השידור מצויה בתקופה של בין המצרים, ובתוך כמה ימים צפוי להיכנס לתוקף חוק השידור הציבורי החדש. עם כניסתו לתוקף יקבל הכנ"ר את סמכויות הניהול ברשות באופן אוטומטי, והמנכ"ל יוני בן מנחם יסיים את תפקידו. הכנ"ר ינהל את הרשות עד לסגירתה הסופית בשנה הבאה, במקביל לתחילת פעולתו של תאגיד השידור הציבורי החדש.

במקביל פרסמה השבוע חנה מצקביץ', היועצת המשפטית של רשות השידור, הנחיה למנכ"ל שלפיה אסור לערוך מינויים בתקופה זו של בין המצרים עד כניסת החוק לתוקף. על פי החוק, הכנ"ר יכול לפטר מנהלים בכירים ברשות בתקופת הביניים, עד לסגירה הסופית, אך לא עובדים מקצועיים, לכן עלה החשש כי הבכירים ינסו לעבור לתפקידי שטח וכך לא ניתן יהיה לפטר אותם.

מהנהלת רשות השידור נמסר: "המנהלים התבקשו להפנות ללשכת המנכ"ל כל בקשה של הכונס כדי שזו תטופל בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות