אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תכנית דרום-מערב בת ים אושרה: המלונות יורחקו מהחוף, 1,400 דירות יתווספו לעיר צילום: עמית שעל

תכנית דרום-מערב בת ים אושרה: המלונות יורחקו מהחוף, 1,400 דירות יתווספו לעיר

הוועדה המחוזית אישרה את התכנית במסגרתה יתווספו גם 14 אלף מ"ר לתעסוקה וכ-5,000 מ"ר למסחר. העירייה מתכננת להקצות 14 דונם לשטחי ציבור שימשו בעתיד להקמת מתחם אקדמי

06.08.2014, 12:27 | יעל דראל
הוועדה המחוזית תל אביב אישרה תוכנית לדרום מערב בת ים, במסגרתה יתווספו לעיר 1,400 יחידות דיור ועוד כ-14 אלף שטחי תעסוקה וכ-5,000 מ"ר מסחר. התוכנית החדשה, שתחליף את התב"ע הישנה שהיתה קיימת עד כה באזור, קובעת כי שטחי המלונאות, שמוקמו בתוכנית הישנה במרחק של כ-100 מטרים בלבד מהים, יועתקו מזרחה לעורף החוף, ויגדילו בכך את הפארק החופי של בת ים בכ-60 דונם. במסגרת התוכנית צפויה עיריית בת ים להקצות 14 דונם לטובת שטחי ציבור, מתוך כוונה עתידית להקים בעתיד מתחם אקדמי.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית החדשה משתרעת בין רחוב הקוממיות מצפון, בית הקברות ממזרח ועד חוף הים, במסגרתה צפויה להתרחב גם תשתית הכבישים באזור לטובת שיפור הגישה לחוף והחיבור עם העיר ראשון לציון. במסגרת התוכנית הוגדל מלאי יחידות הדיור מ-372 בתב"ע הישנה ל-1,344 יחידות. מלאי חדרי המלון בעיר צומצם בתוכנית החדשה, כך שבמקום כ-1,400 חדרי מלון בתוכנית הישנה, צפויים להיבנות כ-1000 חדרים בלבד.

קו החוף של בת ים, צילום: עמית שאבי קו החוף של בת ים | צילום: עמית שאבי קו החוף של בת ים, צילום: עמית שאבי

"התוכנית מגדירה בינוי מדורג, כך שמהבניין המזרחי ביותר, לבניין המערבי ביותר - ישנה התחשבות בגובה הבניינים באופן שמאפשר לכולם חזית אפקטיבית לים", אומר בשיחה עם "כלכליסט" ארז פודמסקי שקד. ראש העיר בפועל, יוסי בכר הדגיש אף הוא כי "התוכנית מגדילה את חוף הים והפארק החופי למען התושבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות