אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים מגדילים את השקעותיהם באג"ח ממשלתיות צילום: רויטרס

המשקיעים הזרים מגדילים את השקעותיהם באג"ח ממשלתיות

ביוני השקיעו תושבי חוץ בשוק זה סכום נטו של 210 מיליון דולר ו-560 מיליון דולר סה"כ במרץ עד מאי. הסכומים בולטים על רקע המימושים הגדולים שבוצעו על ידם בשוק זה בשנה שעברה

06.08.2014, 13:16 | אמנון אטד

המשקיעים הזרים מגדילים את היקף השקעותיהם באגרות חוב ממשלתיות. בחודש יוני השקיעו תושבי חוץ בשוק האג"ח הממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ (עודף השקעות חדשות על מימושים) סכום נטו של 210 מיליון דולר. זאת בהמשך להשקעות נטו של 560 מיליון דולר שבוצעו על ידם בשלושת החודשים הקודמים מרץ-מאי.

יחד עם זאת, באגרות החוב של ממשלת ישראל הנסחרות בבורסות בחו"ל נרשמו ביוני פירעונות נטו בהיקף של 125 מיליון דולר. סכום זה נובע ממימוש בהיקף של כ-200 מיליון דולר של אגרות חוב שהגיעו לפדיון, שקוזז בחלקו על ידי השקעות נטו בהיקף של 75 מיליון דולר.

דולרים. הזרים מגדילים את השקעותיהם באג"ח ממשלתיות, צילום: רויטרס דולרים. הזרים מגדילים את השקעותיהם באג"ח ממשלתיות | צילום: רויטרס דולרים. הזרים מגדילים את השקעותיהם באג"ח ממשלתיות, צילום: רויטרס

הסכומים הגדולים יחסית שמשקיעים תושבי חוץ בחודשים האחרונים באג"ח ממשלתיות בולטים במיוחד על רקע המימושים הגדולים שבוצעו על ידם בשוק זה בשנה שעברה, שהסתכמו בסכום נטו כולל של 2.1 מיליארד דולר.

מנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי בחודש יוני השקיעו תושבי חוץ במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב סכום נטו נמוך יחסית של 40 מיליון דולר, בעיקר במניות בענף הבנקאות. לעומת השקעות אלה, מימשו המשקיעים הזרים בתקופה זו סכום נטו גדול הרבה יותר של 250 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל.

ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכמו בחודש יוני בסכום גדול יחסית של 1.1 מיליארד דולר, בהמשך להשקעות ישירות בהיקף דומה שנרשמו גם בחודש הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות