אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל: צניחה של 80% ברווח הנקי ברבעון השני; ממשיכה להקפיא השקעות בישראל צילום: נמרוד גליקמן

כיל: צניחה של 80% ברווח הנקי ברבעון השני; ממשיכה להקפיא השקעות בישראל

הרווח הנקי הסתכם ב-67 מיליון דולר, לעומת 316 מיליון דולר ברבעון המקביל. עיקר הירידה - בשל קיטון במחירי המכירה ורישום הפרשה חד פעמית לתמלוגים; החברה מוציאה לפועל תוכניות ייעול שתביא לחיסכון של כ-350 מיליון דולר עד 2016

07.08.2014, 09:40 | אורן פרוינד
חברת כיל, יצרנית האשלג הישראלית שבשליטת החברה לישראל (52%) של עידן עופר, דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון השני של 2014. החברה הציגה ירידה במכירות וירידה חדה של 80% ברווח הנקי בעקבות הוצאה חד פעמית של 214 מיליון דולר בגין החלטת הבוררות בעניין תמלוגי עבר.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות כיל ברבעון השני הסתכמו ב-1.54 מיליארד דולר, לעומת 1.77 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ירידה של 12.9%. הקיטון נובע בעיקר מירידה במחירי ובכמויות המכירה.

הרווח הגולמי ברבעון השני הסתכם ב-542 מיליון דולר, לעומת 718 מיליון דולר ברבעון המקביל - ירידה של 25%. הרווח התפעולי ברבעון השני הסתכם ב-78 מיליון דולר,  לעומת 393 מיליון דולר ברבעון המקביל. בנטרול השפעות חד פעמיות - בעיקר הפרשה בגין החלטת הבוררות בעניין תמלוגי עבר ועלויות בגין שביתה ברותם - הסתכם הרווח התפעולי בכ- 243 מיליון דולר.

הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-67 מיליון דולר לעומת 316 מיליון דולר ברבעון המקביל, ירידה של 80%. בנטרול הוצאות חד פעמית הסתכם הרווח הנקי ב-214 מיליון דולר.

סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס מנכ"ל כיל | צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן

 

"הצעד הבא קדימה" – חיסכון של 350 מיליון דולר

עם פרסום הדוחות הודיעה הנהלת כיל כי במסגרת אסטרטגיית החברה "הצעד הבא קדימה" היא מוציאה לפועל תוכניות ייעול ואינטגרציה של תהליכים גלובאליים, וכן תוכניות לשיפור עלויות ייצור. במסגרת זו צופה החברה כי פעולות אלו יביאו, בסוף שנת 2016, לחיסכון של כ-350 מיליון דולר במונחים שנתיים, לעומת שנת 2013.

כיל דיווחה גם על החלטת הדירקטוריון שלה ביחס למסקנות הביניים של וועדת ששינסקי השנייה: להמשיך הקפאת השקעות חדשות בישראל, לבטל השקעות צפויות שכבר אושרו בהיקף של 750 מיליון דולר, לבחון את כדאיותן של תוכניות השקעה נוספות בהיקף של מיליארד דולר ולפתח תוכנית להבטחת רווחיות כל הפעילות וקווי הייצור בישראל. עוד החליטה החברה למצוא דרכים לצמצום עלויות ולנקוט בצעדים משפטיים על מנת לשמור על זכויות החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות