אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT חוזרת לצמוח במספר מנויי הטלוויזיה צילום: אלי דסה

HOT חוזרת לצמוח במספר מנויי הטלוויזיה

החברה הוסיפה 2,000 מנויי טלוויזיה ו-41 אלף מנויי סלולר ברבעון השני, אך לא צמחה בלקוחות אינטרנט. ההכנסות של HOT ירדו ב-4% אך הרווח נשאר 37 מיליון שקל

07.08.2014, 14:21 | אופיר דור

קבוצת HOT פרסמה היום (ה') את הדו"ח לרבעון השני של 2014, ובו היא רשמה הכנסות של 1.01 מיליארד שקל –ירידה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל. כמו בדו"חות בזק שהתפרסמו גם היום, הירידה בהכנסות נבעה מהחלטת משרד התקשורת להפחית את דמי הקישוריות הקווית – התשלום שמעבירות חברות הסלולר לחברות התקשורת הקווית עבור שיחות המסתיימות ברשת שלהן.

קראו עוד בכלכליסט

אילן צחי מנכ"ל הוט, צילום: אלי דסה אילן צחי מנכ"ל הוט | צילום: אלי דסה אילן צחי מנכ"ל הוט, צילום: אלי דסה

כמו כן ספגה HOT ירידה בהכנסות מטלפוניה ניידת כתוצאה מהדעיכה של אמצעי תקשורת זה ומקיטון בהכנסות ממכירת מכשירים סלולריים. ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של החברה הסתכם ב-469 מיליון שקל - עלייה של 14%.

למרות הירידה בהכנסות, הרווח הנקי של הקבוצה נשאר זהה לרווח ברבעון המקביל והסתכם ב-37 מיליון שקל. זאת בשל ירידה בהוצאות התפעול כתוצאה מתהליכי התייעלות אך בעיקר בעקבות רישום חד פעמי של מרבית הוצאות האירוח של HOT mobile על רשת פלאפון ב-2014 במסגרת דו"חות 2013, לקראת המעבר של החברה להתארח על רשת פרטנר בסוף השנה.

HOT מדווחת על גידול של 2,000 מנויי טלוויזיה לאחר מספר רבעונים בהם החברה איבדה לקוחות. ברמה השנתית איבדה החברה 20 אלף לקוחות. במספר מנויי האינטרנט לא רשמה החברה שינוי ביחס לרבעון הקודם, כאשר דווקא מספר מנויי הטלפון של החברה גדל ב-5,000.

נכון לסוף הרבעון השני ל-HOT mobile היו 889 אלף מנויי סלולר (כולל לקוחות רשת מירס הישנה) – עלייה של 41 אלף מנויים בהשוואה לרבעון הקודם.

מנכ"ל חברת HOT אילן צחי אמר כי "הרבעון השני ממשיך את המומנטום החיובי של הקבוצה מתחילת השנה. בהמשך להשקת ה- HOT FiberBox, והשקת מותג השיחות הבינלאומיות HOT017, שבוצעו בהצלחה ברבעון הראשון. ברבעון השני המשכנו להציע שירותים חדשים ומתקדמים כולל מהירות של 200 מגה באינטרנט ללקוחותינו, שירות מובייל למגזר העסקי והשקת רשת החנויות HOT STORE. קבוצת HOT ממשיכה לחדש כל הזמן ולהוביל את השוק קדימה תוך השקעה משמעותית ומקיפה שאנו מבצעים בימים אלו ממש לשיפור השירות ללקוחותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות