אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנקציות? אקסון וחברת הנפט של רוסיה מתחילות במיזם קידוח משותף צילום: בלומברג

סנקציות? אקסון וחברת הנפט של רוסיה מתחילות במיזם קידוח משותף

חברת האנרגיה הגדולה בארה"ב מתחילה בקידוח נפט באוקיינוס הארקטי - ששוויו מוערך ב-700 מיליון דולר; האיחוד האירופי אסר למכור לרוסיה ציוד המשמש לקידוחי נפט ימיים

08.08.2014, 20:28 | בלומברג

הצעדים נגד תעשיית הנפט של רוסיה לא ממש מרתיעים את חברת האנרגיה הגדולה בארה"ב: אקסון מוביל תתחיל מחר לקדוח בבאר נפט בשווי 700 מיליון דולר באוקיינוס הארקטי בשטח שבריבונות המדינה. 

יחסיה של רוסיה עם אירופה וארה"ב מידרדרים לנקודה הנמוכה ביותר שלהם מאז המלחמה הקרה, בשל המשבר באוקראינה; בשבוע שעבר הטיל האיחוד האירופי, בפעם השלישית, סנקציות נגד רוסיה ואסר למכור לה ציוד המשמש לקידוחי נפט ימיים. ואולם המהלך לא משפיע על אקסון משום שהחוזה להשכרת האסדה נחתם עוד בטרם הודיע האיחוד על האיסור.

בית זיקוק של אקסון מובייל, צילום: בלומברג בית זיקוק של אקסון מובייל | צילום: בלומברג בית זיקוק של אקסון מובייל, צילום: בלומברג

פיתוח האוקיינוס הארקטי חשוב לרוסיה, שתחום האנרגיה מזרים לקופתה מחצית מהכנסותיה, ועליה לשמר רמת תפוקה של יותר מ-10 מיליון חביות ליום. עבור אקסון, שרמות הייצור שלה נפלו לשפל של חמש שנים ברבעון השני, גילוי נפט משמעו מקור הכנסה חדש.

"מדובר בבאר חשובה מאוד - אשר מרכזת עניין גדול בקרב תעשיית הנפט הגלובלית", אמק לבלומברג ג'יימס הנדרסון, שותף מחקר בכיר במכון אוקספורד ללימודי אנרגיה.

הקרמלין הודיע היום כי לאחר שנתיים של תכנון, אקסון ושותפתה רוסנפט - חברת הנפט הממשלתית של רוסיה - יחלו בקידוחים מחר בשדה יוניבטסיטטסקאיה. פוטין נתן אור ירוק להתחיל בקידוחי שדה הנפט הצפוני ביותר של רוסיה, מלווה במנכ"ל רוסנפט איגור סצ'ין, בעצמו מטרה לסנקציות של ארה"ב, ובגלן וואלר, ראש אקסון מובייל רוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות