אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מק'אפי יסדר: חלוץ הסייבר האקסצנטרי הקים אתר תלונות

מק'אפי יסדר: חלוץ הסייבר האקסצנטרי הקים אתר תלונות

לאחר שהשמיץ ברשת את המוצר שהפך אותו למיליארדר, נרדף בידי שלטונות בליז בחשד לרצח ומיצב עצמו כאחד האנשים המופרעים ביותר בהייטק, ג'ון מק'אפי משיק אתר שיטפל בתלונות של גולשים נגד חברות וארגונים

09.08.2014, 20:56 | ניצן סדן
ג'ון מק'אפי, מייסד חברת האבטחה שנרכשה בידי אינטל ב-2010, הוא אחת הדמויות הססגוניות ביותר בהייטק העולמי. המיליונר האקסצנטרי פרסם בעבר קליפ בו הוא לועג לתוכנה שהוא עצמו המציא, הואשם ברצח בבליז והילל סמי הזיות מתוצרת בית בפורומים שונים. עתה חוזר לקדמת הבמה עם מיזם יצירתי למדי ואף חיובי: אתר תלונות הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

מק'אפי עלה לבמה בכנס האבטחה Def Con שנערך בימים אלה בלאס וגאס והציג את Brownlist, אתר חדש שנועד לפתור בעיות שיש לגולשים עם יחסן של חברות שונות.

האתר מאפשר לכל אחד להגיש תלונה על חברה ולתאר את הנזק שנגרם – ועובדי Brownlist יעבירו אותה בצורה מסודרת אל מחלקת פניות הציבור של אותה חברה. הרעיון עצמו נחמד מאוד ויאפשר לאנשים לחסוך זמן בטלפונים ופניות חוזרות. זאת, אם אכן יצליח להשיג את האפקט שפניה סטנדרטית לא מצליחה להשיג.

ג ג'ון מק'אפי, בסרטון בו השמיץ את האנטי וירוס שפיתח ג

לאתר יש עוד תכונה חיובית: יכולת הצעת פתרונות לבעיות של גולשים. הרעיון הוא לחבר אנשים זה אל זה לאור בעיה משותפת, כדי לתעל את הכעס והתסכול למקומות פרודוקטיביים. מק'אפי סיפר לסוכנות רויטרס שהמודל הכלכלי של האתר יישען על שירותי מנויים לחברות עצמן, אך לא הרחיב בנושא.

בעוד שבארצות הברית עשוי שירות כזה להצליח בשל תודעת השירות של החברה האמריקאית הממוצעת, כנראה שבשווקים אחרים (ביניהם ישראל, לצערנו) המודל לא יעבוד: חברות רבות מעדיפות להתעלם מטענות הלקוחות ולגרום להם להבין שאין טעם להיאבק – בעוד שתגובה מגיעה לרוב רק לאחר חשיפה תקשורתית או תביעה.

מק'אפי הקים את Brownlist מהשקעה פרטית של 450,000 דולר ומעוניין לגייס משקיעים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות