אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: בתי נופש בסיציליה תמורת יורו אחד צילום: http://www.customizeday.com

למכירה: בתי נופש בסיציליה תמורת יורו אחד

עיירה היסטורית, השוכנת למרגלות הר אתנה מציעה למכירה 20 נכסים ריקים במחיר מגוחך. איך זה ייתכן?

16.08.2014, 16:41 | שירות כלכליסט

עיירה היסטורית בסיציליה, השוכנת למרגלות הר אתנה, מציעה למכירה 20 נכסים ריקים עבור יורו אחד לכל בית, בניסיון למשוך השקעות לאזור. הרשויות המקומיות בעיירה גנג'י מציעות תמורת הסכום הפעוט נכסים נטושים, שירשו מקומיים שלא יכולים להרשות לעצמם לשפץ אותם. הדרישה היחידה היא שהקונים ישלמו 5,000 יורו נוספים כערבות לכך שישפצו את הבתים בתוך חמש שנים. לפי הערכות, חלק מהבתים זקוקים לשיפוץ של 35 אלף יורו לפחות, שיכלול תיקון הגג, הרצפות והצנרת. הקונים יצטרכו לשלם גם 6,000 יורו בהוצאות משפטיות הנלוות למכירה.

העיירה גנג העיירה גנג'י | צילום: http://www.customizeday.com העיירה גנג

היוזמה לעודד אנשים לרכוש את הבתים הושקה לפני כמה שנים, אך מתחילה כעת לצבור תאוצה הודות ליועצת הנדל"ן מריה וובסטר, שמשווקת את הבתים לקונים פוטנציאליים מחוץ לאיטליה. "אין פה הרבה עבודה אז אנשים עוזבים, ולכן הם מעוניינים שזרים יגיעו וישתלטו על הנכסים", הסבירה לאתר האינטרנט האיטלקי דה לוקאל. "זה פרויקט מקסים".

בינתיים נרשמה התעניינות מצד קונים מבריטניה, משבדיה ומאמריקה, וכמה מהבתים כבר נחטפו על ידי איש עסקים איטלקי.

20 נכסים למכירה, צילום: http://www.customizeday.com 20 נכסים למכירה | צילום: http://www.customizeday.com 20 נכסים למכירה, צילום: http://www.customizeday.com

גנג'י מתוארת כעיירה השוכנת במרכז סיציליה מוקפת ביערות ובשדות חיטה, דרומית – מזרחית לפלרמו, המונה 7,000 תושבים. "אם תעברו למקום כמו גנג'י, תכירו מיד חברים חדשים ותעמדו במרכז תשומת הלב. אנשים יתנדבו לעזור לכם ותהפכו לחלק מהקהילה", מסכמת וובסטר.

יוזמה דומה הושקה גם בעיירה סאלמי הסמוכה, שבה בתים המשקיפים על הים התיכון והוצעו גם כן למכירה עבור יורו אחד בלבד. מרבית הנכסים שם נטו ליפול והיו זקוקים נואשות לשיפוץ בעקבות רעידת אדמה הרסנית ב-1968. הקונים התבקשו לשפץ בתוך שנתיים את הבתים תוך כדי הקפדה על שמירת האופי המקורי שלהם.

עיירה היסטורית, צילום: שאטרסטוק עיירה היסטורית | צילום: שאטרסטוק עיירה היסטורית, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
שלום
קראתי את הכתבה על הפרוייקט הזה והוא מאוד מעניין אותי. הייתי מבקש קצת פרטים על יועצת הנדל"ן מריה וובסטר, או הפניה לאיש קשר אחר, לקבלת פרטים נוספים על הפרוייקט ודרכי ההתקשרות. אני לא כותה הודעה זו כתגובה , אנא אל תפרסמו אותה ככזו. אפשר גם לפנות אליי טלפונית : 050-5184477. תודה על תשובתכם, יום נעים.
אלי זולטה  |  25.08.15
16.
היינו שם לפני חודש לא בגנגי אבל במזרח האי
הסיציליאנים מקסימים הרבה תיירים מצפון איטליה ישנם הרבה דירות ובתים שנראים נטושהיר יש הרבה הפגנות של דורשי עבודהים כנראה שעברו לצפון לעבוד ופשוט אין למי להשכיר ,המצב הכלכלי לא מזהיר משמועות נודע לנו שיש הפגנות של דורשי עבודה ופעם אחת גם נוכחנו במו עינינו באחת כזו בעיר מסינה שבצפון מזרח האי,המחיה זולה להפליא ביחס לישראל למרות שהמחירים ביורו ,הנופים מדהימים האנשים מקסימים התחבורה הציבורית זולה בהשוואה אלינו בהרבה ,
יהודה , מודיעין  |  16.08.14
לכל התגובות