אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות: להראל קל יותר לגייס הון לעומת המתחרות

מעלות: להראל קל יותר לגייס הון לעומת המתחרות

חברת דירוג האשראי מאשררת דירוג "AA+" לחברת הביטוח ולא מתייחסת להשלכות מסקנות גרמן על הרווחיות שלה

10.08.2014, 16:50 | רחלי בינדמן

חברת דירוג האשראי מעלות מאשררת דירוג של "AA+" עם אופק יציב לחברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר. מעלות לא מתייחסת לחשיפה של הראל כחברת הביטוח הגדולה בתחום ביטוחי הבריאות לפגיעה ברווחיות כתוצאה מיישום מסקנות ועדת גרמן שפורסמו באחרונה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית.

במעלות מציינים כי הראל נהנת ממעמד מוביל בתחום ביטוחי הבריאות כבר מספר שנים אך מסייגת כי "הענף מושפע בתקופה האחרונה מתחרות גוברת שמביאה להאטה בקצב הצמיחה וכן מגידול בתביעות בביטוחים הקבוצתיים שמביא לשחיקה ברווחיות". ביחס לתחום ביטוחי החיים מציינת מעלות כי תיק ביטוח החיים של הראל קטן משל מתחרותיה ולכן היא חשופה פחות להבטחת תשואה ולהבטחת תוחלת חיים באמצעות מקדם קצבה. מנגד, מציינת מעלות כי להראל משקל גבוה של פרמיות בתחום ריסק פרט (סיכון מפני מוות ואובדן כושר עבודה), תחום אשר נהנה מרווחיות גבוהה ויציבה יותר ותרם 36% מהרווח לפני מס בעסקי ביטוח החיים של הראל ב-2013.

גדעון המבורגר, צילום: עומר מסינגר גדעון המבורגר | צילום: עומר מסינגר גדעון המבורגר, צילום: עומר מסינגר

מעלות מציינת כי בהראל מסתמנת חולשה בתחום הביטוח הכללי כאשר יחס התביעות לפרמיות שגבתה בתחום עמד ב-2013 על 84% ושקלול הוצאות יחס של 106% (כלומר הפסד מפעילות הביטוח הטהורה).

במעלות מציינים כי תיק הנוסטרו של הראל כולל משקל נמוך לעומת המתחרות של אג"ח ממשלתיות בהשוואה למתחרים. בנוסף, להראל החשיפה הגבוהה ביותר לחוב קונצרני באמצעות אחזקה משמעותית באג"ח קונצרניות סחירות ולא סחירות, כך לפי מעלות. מדובר לטענת מעלות באג"ח שמדורגות לרוב מתחת לדרגת השקעה בסולם גלובלי. בנוסף, צויין כי החשיפה של הראל לתחום הנדל"ן גבוהה משל המתחרות והיא מתמקדת בנכסים מניבים בישראל, גרמניה וארה"ב.

במעלות מציינים כי להראל גמישות פיננסית גבוהה יחסית למתחרות כיוון שהיא נגישה יותר למקורות הון חיצוניים לעומת המתחרות מכיוון שהיא נתונה לפחות חוסר ודאות מצד בעלי השליטה. זאת בזמן שחברות כמו כלל והפניקס נמצאות בחוסר ודאות ביחס לזהות הבעלים בתקופה האחרונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות