אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות התעשיינים נגד המלצות ועדת ששינסקי 2 צילום: אוראל כהן

התאחדות התעשיינים נגד המלצות ועדת ששינסקי 2

צביקה אורן, נשיא התאחדות התעשיינים, מתייצב לצד כיל; "ישראל מפלה לרעה את כיל מסיבות פופוליסטיות גרידא"

11.08.2014, 08:00 | דוד רפאלי

נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, שלח בתחילת השבוע מכתב לשר האוצר, יאיר לפיד, וקרא לו להוריד מהפרק את המלצות וועדת ששינסקי.

קראו עוד בכלכליסט

צביקה אורן , צילום: עמית שעל צביקה אורן | צילום: עמית שעל צביקה אורן , צילום: עמית שעל

"אנו מבינים כי ישנה חשיבות רבה לגיבוש מדיניות כוללת בנוגע לאוצרות הטבע בהם התברכה מדינת ישראל", כותב אורן. "עם זאת, הקמת ועדת ששינסקי 2 וכן מהלכים נוספים גורמים לי לחשוש כי מדינת ישראל מפלה לרעה את חברת כיל מסיבות פופוליסטיות גרידא".

עוד הוסיף כי "התאחדות התעשיינים חוששת כי אימוץ המסקנות של הוועדה יפגע באופן קשה בתעסוקה, בתעשייה ובכלכלה".

לדבריו, "אני סבור כי על אף ההשקעה הרבה בעבודת הוועדה אין כל הצדקה בשלב זה לאמץ את טיוטת מסקנותיה ויש להוריד נושא זה מהפרק".

אורן הוא מאנשי הציבור המעטים אשר מתייצבים לצד כיל באופן פומבי.

ועדת ששינסקי 2 הוקמה על ידי שר האוצר יאיר לפיד על מנת לבחון את היקף התמלוגים והמיסים המשולמים למדינה ממשאבי הטבע שלה, ובראשה עומד פרופ' איתן ששינסקי.

הוועדה פרסמה טיוטת המלצות במאי השנה. על פי ההמלצות - היקף התמלוגים והמיסים שמוטלים על מים מינראליים, על חצץ ועל אבן גיר לא ישתנה. למעשה, עיקר ההמלצות נוגעות לכיל: הטלת מס רווחי יתר בשיעור 42% על אשלג ופוספט, וכן העלאת שיעור התמלוגים על פוספטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כיל לא צריכה להישאר כאן ואם תלך לה - ברור שתפתח משאבי טבע "שם" ולא כאן...נו באמת
לפעמים כשאתה רואה כמה "בבונים" רבים אתה לא מצליח להפריד ביניהם ולקבוע מי הטיפש ומי החכם, שניהם נראים - same same. מה לא ברור כאן? המדינה עושה הכל כדי להבריח משקיעים אז למה למשקיעים להמשיך להתעקש להיות כאן? גם מוסרית אם היא מעוניינת לשמור על עובדיה במצבים אלה - לא תוכל והאשמה תוטל רק על המדינה. המדינה תיאלץ להוציא מיליונים כדי לחפות על המשגים הללו - אז שתישא באחריות. ואם כבר עומדות ומחזרות בפתח מדינות אחרות שרק מוסרות את עצמן לרגליהם של משקיעים, אז מה לא ברור שיקרה כאן? אנחנו כורים לעצמנו בור, אז ניפול בו, יאללה במודע ובששון. כנראה שאנחנו עם מזוכיסטי ואין תקנה. שיהיה.
שולי , קרית גת  |  12.08.14
לכל התגובות