אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לאורי יוגב: "הנמל מתמוטט בגלל מלחמותיך עם שר התחבורה" צילום: אוראל כהן

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לאורי יוגב: "הנמל מתמוטט בגלל מלחמותיך עם שר התחבורה"

אבינועם שושן טוען במכתב תקיף למנהל החברות הממשלתיות כי "בחודשים האחרונים אנו עדים לשיתוק מערכות בנמל, עקב, חוסר איוש בתפקידי מפתח בהנהלה. דע לך, אתה תישא בכל האחריות, על כל הנזקים שנגרמים ויגרמו, כתוצאה מהסחבת ומשיתוק המערכת"

11.08.2014, 12:58 | ליאור גוטמן

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן תוקף בחריפות את מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב ומאשים אותו בקריסת הנמל.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח שושן ליוגב, תחת הכותרת "שיתוק מערכות בנמל אשדוד", הוא מסביר שבשנתיים האחרונות "אנו עדים למתקפה מכוונת ומכוערת כלפי עובדי נמל אשדוד, הן בתקשורת, והן ע"י הפעולות של הרגולטור".

מדוע התקשורת תוקפת את נמל אשדוד? התשובה, כך לפי שושן, ברורה מאילו. "ידוע וברור לכלל, שהתקפות הנ"ל, מועדות על מנת להכשיר את הקרקע לפעולות חד צדדיות, מצד המדינה, באמצעות הרגולטור". ומה חלקו של הוועד בשלל הפרסומים הלא מחמיאים על הנמל, יו"ר הוועד הקודם אלון חסן וההשבתה של הנמל בימי הלחימה הראשונים בצוק איתן? לאלו כנראה לא נמצא מקום במכתב.

שושן טוען ש"בחודשים האחרונים, אנו עדים לשיתוק מערכות בנמל, עקב, חוסר איוש בתפקידי מפתח בהנהלת הנמל". הוא מזכיר ליוגב שהנמל מתנהל ללא מנכ"ל קבוע, ללא דירקטוריון מלא ואילו תפקידי סמנכ"ל משאבי אנוש, ורמ"ח תפעול לא אוישו. האם יש קשר בין העדרם של מנהלים בתפקידים אלו לפרשת השחיתות בנמל אשדוד או לחקירות שהמשטרה ביצעה בנמל בחודשים האחרונים? גם כאן שושן לא מוצא ולא מזכיר כל קשר.

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, צילום: עומר מסינגר אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות | צילום: עומר מסינגר אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, צילום: עומר מסינגר

לתפיסת שושן, הכרותו של המערכת מביאה אותו למסקנה ש"המצב עלול לקחת עוד זמן רב, גם בגלל מלחמות פוליטיות, בינך לבין שר התחבורה, וגם בגלל הסחבת המכוונת בה אתה נוקט, על מנת שהנמל יתמוטט מאליו", מה שמוביל אותו להזהיר את יוגב ש"דע לך, אתה תישא בכל האחריות, על כל הנזקים שנגרמים ויגרמו, כתוצאה מהסחבת ומשיתוק המערכת מזה זמן רב, לא ייתכן שהוויכוח בינך לבין שר התחבורה יפגע בשער הכלכלי של מדינת ישראל".

את המכתב מסיים שושן באמירה פייסנית משהו, ומביע תקווה ש"תפעל במהרה לייצב את המערכת, באיוש המשרות הבכירות, ע"י אנשים ראויים מבחינת כישוריהם המקצועיים, ולא ע"י קרבה פוליטית כזו או אחרת למי מהשרים".

טרם נמסרה תגובה רשות החברות למכתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות