אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיץ שחון: מחזור מסחר של 732 מיליון שקל בלבד בבורסה צילום: אוראל כהן

קיץ שחון: מחזור מסחר של 732 מיליון שקל בלבד בבורסה

המדדים ת"א 25 ות"א 100 רשמו ירידה של 0.2%. מדד הבנקים טיפס ב-0.3%. סאפיינס רשמה עלייה של 7.5% וטבע הוסיפה 1.7%. סיבוב פרסה באופקו - עברה מעלייה של 4% לירידה של 4.8%

12.08.2014, 17:37 | שי סלינס

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

17:30 - המסחר נסגר במגמה מעורבת. המדדים ת"א 25 ות"א 100 רשמו ירידה של 0.2%. ת"א ביומד צנח ב-0.9%. מדד הבנקים טיפס ב-0.3%. סאפיינס עלתה ב-7.5% וטבע הוסיפה 1.7%. סיבוב פרסה באופקו - עברה מעלייה של 4% לירידה של 4.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-732 מיליון שקל בלבד.

16:25 - שעה לנעילת המסחר - המחזור עומד על 550 מיליון שקל בלבד. העליות באופקו התמתנו לקראת פתיחת המסחר בניו יורק. לשם השוואה, מחזור המסחר בממוצע היומי ביולי עמד על כמיליארד שקל והמחזור מתחילת השנה עומד על 1.2 מיליארד שקל ביום.

15:30 - שעתיים לנעילת המסחר - המחזור מסתכם ב-437 מיליון שקל. בזקמרכזת מחזור של 22 מיליון שקל, טבע- 16 מיליון שקל, כיל- 13 מיליון שקל, פרוטרום- 11 מיליון שקל ולאומי - 10.7 מיליון שקל. מחזור המסחר של שאר המניות לא עובר את ה-10 מיליון שקל.

14:30 - סרגון נטוורקס, הודיעה כי נבחרה לספק פתרונות לפרוייקט כלל ארצי לפריסת רשת רחבת-פס בקולומביה. Colombia Andired, ספקית תקשורת קולומביאנית, לרשתות תקשורת באזורים כפריים, משקיעה מיליוני דולרים בפרוייקט ובחרה בסרגון כדי להקים ולפרוס את רשת התקשורת, אשר תשתרע על פני שטח של למעלה מ-1,500 ק"מ ותתמוך בשירותי קול ומידע.

13:50 - קצת יותר מ-3 שעות לנעילת המסחר - המחזור מסתכם ב-320 מיליון שקל בלבד.

בנק לאומי מכר מניות מוביליאיי בשווי של 48 מיליון דולר וצפוי לרשום בדוחות הכספיים של הרבעון השלישי רווח של 143 מיליון שקל. חברת מוביליאיי ביצעה בתחילת אוגוסט הנפקה לציבור בבורסת ניו יורק לפי שווי של 5.3 מיליארד דולר כשמחיר המניחה עמד על 25 דולר. בנק לאומי באמצעות לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הבנקאית של הבנק, החזיק ב-2% ממניות החברה.

 

12:50 - המניות הבולטות במדד ת"א 100: עולות - סאפיינס, פורמולה מערכות, אופקו, פוטומדקס. יורדות - איתוראן, פלוריסטם, אפריקה נכסים 

 

3 שעות אחרי פתיחת המסחר - המחזור לא מתליח להתרומם ועומד על 243 מיליון שקל בלבד.

אלעד שמש האסטרטג הראשי של קולמקס בית השקעות: "נראה כי המשקיעים בטוחים בעוצמתם של השווקים וחוזרים לקנות מניות. המדדים האמריקאים מציגים עוצמה מרשימה אשר מורידה את פרמיית הסיכון בצורה חדה. מנגד פתיחת הפער בין השווקים האיתנים בארה"ב למקביליהם באסיה ואירופה מאותתים כי לא לעולם חוסן, וגם בסנטימנט חיובי ממושך כמו היום עדיין אין פתרון למצוקת האשראי באירופה ולהאטה בסין ומימוש עמוק יותר הינו רק שאלה של זמן ותזמון ולכן חשוב לשמור על רכיב מזומן גבוהה"

11:55 - חברת אופקו הודיעה על הצלחה בשלב הראשון של השלב השלישי בניסויים הקליניים במוצר ה-Rayaldee. הניסוי הוא אחד משני שלבים זהים אשר בוחנים את הבטיחות והיעילות של ה-Rayaldee כטיפול חדש ל-SHPT (מצב היפר-פאראתירואידיזם משני) בחולי כליות כרוניים בדרגה 3 ו-4 וכן בסובלים מאי ספיקת ויטמין D. 

חברת אבגול, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של גיוס סדרה חדשה של אגרות חוב, סדרה ג' בריבית שקלית קבועה, המדורגת על ידי מעלות בדירוג "ilA". אבגול קיבלה התחייבות מוקדמת על כ-475 מיליון שקל מהגופים המוסדיים. הריבית שנקבעה במכרז המוסדי הינה 4.75% והיא תהווה את הרף המקסימלי לצורך השלמת הגיוס הציבורי הצפוי במהלך השבוע הקרוב. את ההנםקה הובילו לאומי פרטנרס חתמים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

11:00 - נעילת מסחר בבורסות אסיה - ניקיי ביפן עלה ב-0.2%, האנג סנג בהונג קונג והבורסה בסין ירדו ב-0.1%. הבורסה באוסטרליה זינקה ב-1.3%.

יו"ר ועדת ההשקעות של פריקו, אלי קדוש: "השפעת האירועים הביטחוניים על שערי המניות ואגרות החוב היא זניחה. זאת ככל הנראה על רקע ההערכה שההתרחשויות הביטחוניות יהיו קצרות מועד ובשל הסרת אי-הוודאות ששררה לפני המבצע. ואולם, למבצע עלולות להיות השלכות מקרו-כלכליות בדמות תוספת לתקציב הביטחון, פגיעה בתיירות ובייצור ולכן גם במחירי המניות ואיגרות החוב בטווח הארוך יותר".

10:50 - מחזיקי האג"ח של דורי בניה לא ידרשו פירעון חוב מיידי. מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן למגורים, שדיווחה לפני שבועיים על סטייה מהותית של עד 350 מיליון שקל בדו"חותיה, החליטו שלא להעמיד את החוב לפירעון מיידי. עוד הוחלט להוריד מהפרק כל הליך משפטי נגד החברה. המחזיקים מטילים את יהבם על בעלת השליטה בדורי בניה, קבוצת גזית גלוב. אנשי העסקים חיים כצמן ודורי סגל, בעלי השליטה בקבוצה, כבר הודיעו על הזרמת הון של 325 מיליון שקל, מתוך זה 125 מיליון שקל לחברת דורי בניה ו־200 מיליון שקל לקבוצת דורי, החברה־האם.

 

איתוראן דיווחה אתמול על הכנסות של 46.6 מיליון דולר ברבעון השני. מדובר בעלייה של 8% לעומת הכנסות של 43.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי של 7.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 6.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. בנוסף, החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד של 13.8 מיליון שקל.

10:10 - הממונה על הנפט שבמשרד האנרגיה הודיע לשותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר שהוא מגדיר את מאגרי הגז "כריש" ו"תנין" כ"תגליות גז". זוג המאגרים שוכנים בקרבת מאגר הגז הגדול "לווייתן" והם מכילים יחד פוטנציאל הפקה של כ-80 מיליארד מ"ק (BCM) גז טבעי, מתוכם כ-60 מיליארד מ"ק מוכחים והשאר בסבירות הפקה גבוהה של מעל ל70%. האחזקה במאגרים מתחלקת בין נובל אנרג'י (47%) ובין דלק (53%, בחלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר). הפוטנציאל במאגרי הגז הקטנים אינו חדש וחלק ממנו פורסם כבר לפני קרוב לשלוש שנים אולם רק עכשיו משרד האנרגיה טרח להשלים את הדיווח הטכני.

 

9:45 - המדדים ת"א 25, ת"א 100 והבנקים נסחרים בעליות קלות של עד 0.2%.

קבוצת פוקסמנהלת משא ומתן לקבלת המותג נייקי הבינלאומי. הראל ויזל, מבעלי פוקס, נפגש לאחרונה עם מספר זכיינים של נייקי בישראל ומנסה לקנות את הפעילות שלהם בארץ. במקביל לפגישות עם הנציג בישראל, מנהל ויזל מגעים גם עם נייקי העולמית. על פי הדיווח של פוקס לבורסה, היא מודיעה שבשלב זה היא מתקשה להעריך האם מגעים אלה יבשילו להסכם שיתוף פעולה. 

9:30 - פרנסיסקו פרטנרס, קרן אמריקאית, מנהלת מגעים ראשוניים לרכישת סאפיינסלפי שווי מוערך של כ-450-400 מיליון דולר. החברה עצמה ניהלה גם מגעים בעבר עם קבוצת אלפא שרכשה גם את ריטליקס, אולם מגעים אלו לא הבשילו בסופו של דבר לכדי עסקה. המגעים עם פרנסיסקו פרטנרס נמצאים בשלב ראשוני בלבד.

 

סאפיינס הנה ספקית עולמית של פתרונות תוכנה לשוק הביטוח, כמו גם פעילות צומחת הממוקדת במגזר השירותים הפיננסיים. פתרונות החברה מותאמים לניהול מכלול ליבת העסקים בביטוח אלמנטארי, ביטוחי חיים ופנסיה, ביטוחי משנה, ומערכות לתמיכה בהחלטות עסקיות ברחבי העולם החברה מעסיקה למעלה מ-900 עובדים ופועלת באמצעות חברות בנות בבעלות מלאה בצפון אמריקה, בריטניה, אירופה, אסיה פסיפיק וישראל. החברה נשלטת על ידי פורמולה, שנרכשה ב-2010 על ידי אסקו הפולנית.

 

8:15 - שלוש חברות צפויות להצטרף לחגיגת הגיוסים. דירקטוריון בזק החליט אתמול על הנפקה פרטית של אג"ח בהיקף של 700 מיליון שקל. ההנפקה תבוצע למשקיעים מוסדיים בדרך של הרחבת סדרות אג"ח קיימות (6 ו־7). בבזק לא מפרטים לאיזה צורך הם מבצעים את הגיוס, אך בהתאם לריבית שהחברה תקבל הוא עשוי לשמש למיחזור חוב. בנוסף מנרב אחזקות נערכת לגיוס הון באג"ח סחירות, ומתכוונת לגייס לפחות 150 מיליון שקל. על פי ההערכות, הגיוס עשוי להחליף חוב בנקאי שמתקרב למועד הפירעון שלו, והחברה רוצה להאריך את ההלוואה בריבית נמוכה. כמו כן חברת הנדל"ן רוטשטיין יצאה לאחרונה לסבב פגישות עם חתמים לקראת גיוס חוב מתוכנן של 50–60 מיליון שקל מגופים מוסדיים. הגיוס נועד ברובו להחזר הלוואת בעלים של 45 מיליון שקל שהשניים העניקו לחברה לפני חודשיים, לצורך רכישה של קרקע בקריית מלאכי המיועדת לבנייה של 1,250 יחידות דיור.

צילום: בלומברג

8:00 - בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, נאסד"ק - ב-0.7% ו-S&P 500 - ב-0.3%. ברקע למגמה החיובית - הרגיעה המסוימת במתחים הגיאופוליטיים, כולל ציפייה כי המתיחות בין רוסיה ואוקראינה תפחת, והתקיפות האוויריות של ארה"ב בעיראק יהדפו את התקדמות אנשי דאע"ש במדינה. הנפט מסוג קרוד עלה ב-0.4% וננעל על 98.1 דולר לחבית. בשלושת ימי המסחר האחרונים הוסיף הנפט מסוג זה 1.2% לערכו. נפט מסוג ברנט ירד ב-0.3% וננעל על 104.7 דולר לחבית. מדובר ביום מסחר שני רצוף של ירידות. הגז הטבעי התחזק ב-0.1% וננעל על 3.965 דולר למיליון BTU. 

7:30 - ישראל תסכים להקלות בסגר על רצועת עזה - בנוגע להסכם המסתמן בין חמאס לישראל בתיווך מצרי במסגרת המו"מ המתקיים בימים אלו בקהיר. ישראל תסכים להעברת משכורות לממשל חמאס דרך צד ג' - לטובת תשלום משכורת לפקידי חמאס. עוד הוסכם כי ישראל תרחיב בהדרגה את מרחב הדיג של רצועת עזה. בתחילה הוא צפוי לעמוד על שישה מיילים ימיים. כמו כן הוחלט על הכנסת חומרי בנייה תחת פיקוח צמוד. מנגד, לא הוסכם על פירוז הרצועה - כפי שדרשו בכירים ישראלים. בצהריים יתכנס הקבינט כדי לדון בפרטים. לדברי גורם מדיני בישראל "הפערים עדיין גדולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות