אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NetScout תובעת את גרטנר: "דירוג ריבוע הקסם מוטה"

NetScout תובעת את גרטנר: "דירוג ריבוע הקסם מוטה"

ב-NetScout נעלבו מהדירוג הנמוך שהוענק להם על ידי גרטנר. "ריבוע הקסם" משמש להערכת ביצועיהן של חברות טכנולוגיה בתחומי פעילותן

11.08.2014, 15:54 | רפאל קאהאן

נטסקאוט (NetScout) הגישה בשבוע שעבר תביעה נגד חברת המחקר גרטנר על כך שהאחרונה גובה כסף על דירוג "ריבוע הקסם" שלה. התביעה הוגשה בקונטיקט בארה"ב, שם החוק מתייחס למקרה עליו תובעת נטסקאוט. על פי דיווח מאתר הרג'יסטר בנטסקאוט טוענים כי גרטנר מיקמה אותה נמוך בדירוג מכיוון שהם לא רכשו שירותי מחקר מהחברה.

קראו עוד בכלכליסט

נטסקאוט טוענים כי גרטנר "אינה אובייקטיבית, עצמאית וללא משוא פנים". בתביעה טוענים באי כוחה של נטסקאוט כי המודל העסקי של גרטנר סחטני מטבעו על ידי כך שגרטנר מספקת דירוג מועדף ללקוחותיה הגדולים ו"מענישה" את הלקוחות שאינם מוכנים להוציא כסף על שירותיה.

דירוג ריבוע הקסם משמש בעיקר קניינים של ציוד מחשוב ושירותי טכנולוגיה ו-IT, צילום: בלומברג דירוג ריבוע הקסם משמש בעיקר קניינים של ציוד מחשוב ושירותי טכנולוגיה ו-IT | צילום: בלומברג דירוג ריבוע הקסם משמש בעיקר קניינים של ציוד מחשוב ושירותי טכנולוגיה ו-IT, צילום: בלומברג

התביעה מתייחסת לדירוג מרץ 2014 של גרטנר בו דורגו חברות Fluke, Riverbed ו-JDSU-Network כמובילות ביחס לנטסקאוט. לטענת נטסקאוט שלוש החברות הן לקוחות גדולים של גרטנר ביחס אליה. דו"ח מרץ אכן ציין כי נטסקאוט משתרכת מאחור ביחס לשלוש האחרות. 

זו אינה התביעה הראשונה שמוגשת נגד גרטנר בעניין. דירוג ריבוע הקסם מותקף חדשות לבקרים עקב השפעתו הרבה על שוק הטכנולוגיה ארגונית ועל המשקיעים. ב-2009 ניסתה חברת ZL טכנולוגיות להגיש תביעה פדרלית בעניין ההטייה של דירוג גרטנר, אולם התביעה נדחתה לאחר שבגרטנר טענו להגנה תחת סעיף חופש הביטוי בחוקה ובכך שהדירוג שלהם מייצג דעה ולא מתיימר להיות עובדה.

דירוג ריבוע הקסם משמש קניינים של שירותי מחשוב וטכנולוגיה ומוערך כאחד האמינים בשוק. היקף העסקים שהוא יכול לספק לחברה כזו או אחרת שווה הרבה מאוד כסף, מה שהופך אותו למטרה לניגוח. עד כה לא הוכח כי אכן גרטנר אינה אובייקטיבית בדירוג שלה. אולם אם התביעה של נטסקאוט תבשיל לכדי משפט - יכול להיות שהמצב ישתנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות