אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי הרוויח ממכירת מנגאלה למנצ'סטר סיטי צילום: איי פי

מי הרוויח ממכירת מנגאלה למנצ'סטר סיטי

דויאן ספורטס (Doyen Sports), קרן השקעות שבסיסה במלטה, רכשה מפורטו 33.3% מהזכויות הכלכליות של מנגאלה בדצמבר 2011 עבור 2.65 מיליון יורו

12.08.2014, 15:03 | שירות כלכליסט

מנצ'סטר סיטי תשלם 30.5 מיליון יורו (40.8 מיליון דולר) לפורטו עבור רכישתו של הבלם הצרפתי אליקים מנגאלה. הוא השחקן השישי שהחתימה אלופת הפרמיירליג מאז הסכימה להגביל את ההוצאות שלה על העברות.

קראו עוד בכלכליסט

מנגאלה. עבר בסטנדרד ליאז מנגאלה. עבר בסטנדרד ליאז' ופורטו לפני שהגיע לפרמיירליג | צילום: איי פי מנגאלה. עבר בסטנדרד ליאז

במסמכים שהגישה פורטו לרגולטורים מצוין כי הסכום שתשלם סיטי מכסה 56.7% מהזכויות הכלכליות (economic rights) של מנגאלה. עם זאת, סיטי, שחייבת לרכוש את כל זכויות של השחקן בהתאם לחוקי הפרמיירליג, לא הסכימה לחשוף את הסכום המלא.

במאי, מנצ'סטר סיטי מסרה כי הגיעה להסכם עם אופ"א במסגרתו תגביל את הוצאות ההעברות שלה בפגרה ל-60 מיליון יורו וכן הכנסות נוספות שתקבל מהחלפת שחקנים, זאת לאחר שהפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי.

ממסמכים נוספים עולה כי סיטי רכשה מפורטו את הקשר פרננדו עבור 15 מיליו יורו. סיטי החתימה גם את השוער של מלאגה ווילי קאבז'רו (8 מיליון יורו), הקשר ברונו זוקוליני מראסינג הארגנטינאית (2.5 מיליון יורו) והמגן הימני בקארי סגנה מארסנל (העברה חופשית). היא שאלה את פרנק למפארד.

בפגרה הנוכחית סיטי גם העבירה את הקשר ג'ק רודוול לסנדרלנד עבור סכום שב-transfermarkt.co.uk מעריכים שעומד על 11.09 מיליון ליש"ט (13 מיליון יורו). דובר מטעם סיטי, שבבעלות השייח מנסור בין זייד אל נחיאן, סירב לדון בסכום ההוצאות של הקבוצה.

בפורטוגל, פורטו וקבוצות אחרות יכולות למכור את הזכויות הכלכליות של שחקנים למשקיעים, שבדרך כלל מרוויחים אחוז מדמי ההעברה לאחר מכירתו של השחקן. בפרמיירליג אוסרים על התנהלות מסוג זה, ולכן הקבוצות חייבות לרכוש את כל הזכויות.

דויאן ספורטס (Doyen Sports), קרן השקעות שבסיסה במלטה, רכשה מפורטו 33.3% מהזכויות הכלכליות של מנגאלה בדצמבר 2011 עבור 2.65 מיליון יורו. רובי פלוס, חברת קש בריטית, שזהות הבעלים שלה אינה ידועה, רכשה אחזקה של 10% מהזכויות שלו כשעבר לפורטו מסטנדרד ליאז' מוקדם יותר השנה.

על פי הערכות סיטי שילמה עבור מנגאלה 24.4 מיליון ליש"ט לפורטו, 14.2 מיליון ליש"ט לדויאן ועוד 4.3 מיליון ליש"ט לסטנדרד ליאז'.

מגנאלה (23), חתם על חוזה לחמש שנים על סיטי, כך דווח באתר האינטרנט של הקבוצה. "הוא שחקן מוכשר, אך להערכתי יש לו את הכישורים המנטאליים, הפיסיים, הטכניים והטקטיים כדי להפוך לאחד המגנים הטובים ביותר באירופה", הגיב מאמן הקבוצה מנואל פלגריני.

סיטי מתחילה במסע להגן על התואר שלה בפרמיירליג ב-17 באוגוסט במשחק נגד ניוקאסל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות