אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זלאטן - בחור טוב בסך הכל צילום: איי אף פי

זלאטן - בחור טוב בסך הכל

חלוץ פריז סן ז'רמן התבקש לתרום חולצה למימון נסיעת הנבחרת הלאומית של שבדיה לאליפות העולם לשחקנים עם ליקויי למידה. אז הוא החליט שקל יותר לממן את הנסיעה כולה

12.08.2014, 18:41 | שירות כלכליסט

כשהנבחרת הלאומית של שבדיה לשחקנים עם ליקויי למידה העפילה לגביעי העולם, זו הייתה אמורה להיות סיבה לחגיגה, בייחוד לאחר שהנבחרת הלאומית עצמה נכשלה בניסיון האחרון שלה להגיע לברזיל, כשהפסידה בפלייאוף האירופי לפורטוגל.

קראו עוד בכלכליסט

זלאטן איברהימוביץ זלאטן איברהימוביץ'. כשאמרנו לו שאנחנו זקוקים ל-350 אלף קרונה שבדי (בסביבות ה-40 אלף יורו), הוא פשוט ביקש שנעביר לו את מספר החשבון והפקיד את הכסף" | צילום: איי אף פי זלאטן איברהימוביץ

אולם בסופו של דבר מגבלות פיננסיות גרמו לביטול החגיגות – הנבחרת לא הצליחה לממן את הנסיעה שלה לברזיל עבור אליפות העולם בכדורגל INAS World Football Championship.

מספר שחקנים קיבלו פניות והתבקשו לתרום חולצות או נעליים על מנת לעזור לגייס את הכסף הנחוץ. השחקנים, ביניהם יוהן אלמנדר, אנדרס איזקסון, פר נילסון וקים קלשטרום, הסכימו בשמחה, אך מאמצי גיוס ההון שלהם לא הספיקו להשיג את הסכום הנדרש.

כל העבודה הקשה של הנבחרת בשלבי ההעפלה הייתה קרובה להסתכם בכישלון. אולם אז נכנס לתמונה זלאטן איברהימוביץ'. הוא התבקש גם כן לתרום חולצה, אך כהרגלו החליט לעשות את הדברים בצורה מעט שונה. החלוץ של פריז סן ז'רמן סירב להציע חולצה, אלא תרם מכספו שלו את שארית הכסף שהייתה נחוצה כדי לעזור לקבוצה להגשים את החלום שלה.

עוזר המאמן סטפן יונסון סיפר: "שוחחתי עם זלאטן ושאלתי אותו אם יוכל לתרום חולצה, והוא ענה 'מה לעזאזל תעשו עם חולצה? בכמה היא כבר תימכר?' כשאמרנו לו שאנחנו זקוקים ל-350 אלף קרונה שבדי (בסביבות ה-40 אלף יורו), הוא פשוט ביקש שנעביר לו את מספר החשבון והפקיד את הכסף. זה לא ייאמן, מדהים ומעולה כאחד. אני עדיין צריך לצבוט את עצמי כדי להאמין שזה נכון. הודות לזלאטן חלום חיינו יתגשם בקרוב".

מדובר בטיפה בים עבור שחקן בסדר גודל של איברהימוביץ', אך בכל זאת אין ספק שמדובר במחווה משמעותית מצד החלוץ.

לדבריו, זו כלל לא הייתה החלטה קשה עבורו. "כולם צריכים לשחק כדורגל ללא קשר למין או לקויות", הסביר. "כשפספסנו את המונדיאל הייתי מאד מאוכזב, אך כששמעתי על ה'נבחרת האלמונית' אמרתי לעצמי שאני רוצה לעשות כל שבכוחי לעזור להם לחוות את הטורניר. אפילו לא הייתי צריך לחשוב על זה. זה היה מובן מאליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות