אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית סוקולוב בתל אביב למכירה צילום: אוראל כהן

בית סוקולוב בתל אביב למכירה

אגודת העיתונאים מעמידה למכירה את המתחם ברחוב קפלן שבו ניתן יהיה לבנות מגדל בן 17 קומות

13.08.2014, 08:14 | יעל דראל

כשלושה חודשים לאחר שהאסיפה הכללית של אגודת העיתונאים בתל אביב קיבלה החלטה עקרונית למכור את מתחם בית סוקולוב בתל אביב ליזם פרטי, צפוי המהלך לצאת לדרך השבוע.

ועדה מיוחדת של האגודה בראשות שמוליק שם טוב, לשעבר מנכ"ל הרשות השנייה, פרסמה השבוע הזמנה פתוחה לקבלת הצעות מיזמים המעוניינים לרכוש את זכויות הבנייה במגרש. שם טוב העריך שהליך המכירה יסתיים תוך כשלושה חודשים.

המתחם, המשתרע על פני כ־3,700 מ"ר בצומת הרחובות קפלן ואבן גבירול במרכז העיר, כולל זכויות בנייה בהיקף של כ־14 אלף מ"ר. התב"ע (תוכנית בניין עיר) במקום מעניקה זכויות בנייה למגדל מגורים בן 17 קומות, זאת בנוסף לשטחי מסחר ושטחי חניה.

בית סוקולוב ברחוב קפלן בת"א, צילום: אוראל כהן בית סוקולוב ברחוב קפלן בת"א | צילום: אוראל כהן בית סוקולוב ברחוב קפלן בת"א, צילום: אוראל כהן

באגודה מתכוונים לשמור לעצמם שטחי משרדים גם במבנה החדש. בין השטחים שייהרסו במסגרת המהלך נכלל גם המבנה של לשכת העיתונות הממשלתית, המבנה של דובר צה"ל שפועל במתחם וכן המסעדה הממוקמת בחצר המבנה. תקופת החכירה על בית סוקולוב הסתיימה ב־1999, ומאז מחזיקה בו האגודה בסטטוס של "מחזיקים ללא חוזה" וחייבת סכום של כ־15 מיליון שקל לרשות מקרקעי ישראל עבור דמי חכירה שלא שולמו.

בימים אלה מצויה אגודת העיתונאים בהליכים מול רמ"י כדי להגיע להסדר על גובה החוב. יו"ר האגודה רותם אברוצקי הכריז: "אנחנו יוצאים למהלך משמעותי שתכליתו חיזוקה וביצורה של האגודה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות